صندوق بین المللی پول پیش بینی درباره رشد اقتصادی آسیا را کاهش داد

صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره رشد اقتصادی کشورهای آسیایی را کاهش داده است.

به گزارش رویترز، صندوق بین المللی پول با اشاره به شیوع ویروس کرونا، میزان کارآمدی واکسن های تولید شده برای مقابله با ویروس کرونا و اختلال در چرخه تولید و عرضه، پیش بینی خود از رشد اقتصادی آسیا در سال 2021 میلادی را تا 6.5 درصد کاهش داده است.

بر اساس این گزارش، تازه ترین پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی آسیا نسبت به برآورد اعلام شده در ماه آوریل 1.1 درصد کمتر بوده است.

صندوق بین‌المللی پول افزود: بی‌ ثباتی ‌ها و نااطمینانی های مربوط به شیوع ویروس کرونا، میزان کارآمدی واکسن ‌های تولید شده و اختلال در زنجیره‌ های عرضه باعث کاهش رشد و رونق اقتصاد آسیا خواهد شد.

در این گزارش آمده است : منطقه آسیا پاسیفیک هنوز هم سریع ‌ترین نرخ رشد اقتصادی را در جهان دارد. پیش بینی می شود رشد اقتصادی چین در سال 2021 میلادی به 8 درصد برسد و این رقم در سال 2022 به کمتر از 5.6 درصد برسد.

صندوق بین المللی  پول پیش بینی کرد اقتصاد هند در سال 2021 میلادی 9.5 درصد رششد خواهد کرد.

این صندوق همچنین پیش بینی خود درباره رشد اقتصادی ژاپن را تا 2.4 درصد کاهش داده است.  

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد اقتصادهای پیشرفته مثل استرالیا، کره جنوبی و نیوزلند از رونق تکنولوژی‌های برتر سود می‌برند، در حالی که سایر اقتصادهای نوظهور و کشورهای درحال‌ توسعه مخصوصاً کشورهای عضو آ سه‌ آن هنوز با چالش ‌های شدید ناشی از همه‌گیری کرونا روبرو هستند.
انتهای پیام/

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست