کاهش قیمت پی وی سی در بازار آسیا 40 تا 50 دلار

آمارهای رسمی نشان می دهد قیمت پی وی سی در بازارهای آسیایی در روز چهارشنبه نسبت به هفته قبل با افت 40 تا 50 دلاری روبرو شده است. به گزارش اس اند پی گلوبال پلاتس، افت قیمت پی وی سی در بازار آسیا در شرایطی است که قیمت این محصول در بازار چین به پایین ترین سطح خود از جولای 2016 میلادی رسیده است. قیمت پیشنهادی برای تحویل در ماه آوریل نسبت به یک ماه قبل 50 تا 60 دلار کاهش داشته است.

یک تولیدکننده مهم پی وی سی اعلام کرده است که قیمت پیشنهادی برای ماه آوریل 800 دلار برای هر تن سی اف آر چین، 850 دلار سی اف آر هند و 780 دلار فوب تایوان بوده است. تولیدکنندگان پی وی سی آسیا قیمت های پیشنهادی خود برای ماه آوریل را به خاطر کاهش تقاضا و افت قیمت جهانی نفت و اقتصاد کالا، پایین آورده اند.

منابع آگاه بازار اعلام کردند: به خاطر افت شدید تقاضا، تولیدکنندگان بزرگ تنها قادر هستند تا 30 درصد محصولات خود را بفروشند. قیمت پی وی سی در بازار داخلی چین نیز با افت 150 یوان در هر تن نسبت به هفته قبل روبرو شده و قیمت به 6550 یوان رسیده که پایین ترین رقم از ژوئن 2017 به شمار می رود.

تولیدکنندگان پی وی سی چین همچنان به صادرات ادامه می دهند ولی عمده صادرات آنها پی وی سی ساخته شده از اتیلن است. قیمت پیشنهادی پی وی سی صادراتی ، حدود 780 دلار فوب چین بوده است. قیمت پی وی سی چین به صورت سی اف آر با 50 دلار کاهش نسبت به هفته قبل به 800 دلار در هر تن در روز چهارشنبه رسیده است.

این رقم برای سی اف آر هند با 40 دلار کاهش به 850 دلار رسیده و این رقم برای پی وی سی جنوب شرق آسیا نیز با 50 دلار کاهش نسبت به هفته قبل به 810 دلار رسیده است.

, , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست