اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود درباره قیمت نفت را افزایش داد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره قیمت جهانی نفت را به خاطر کاهش تولید و عرضه عربستان افزایش داده است.به گزارش پلاتس، در حالی که پیش بینی ها نشان می دهد تولید و صادرات نفت عربستان در سه ماه نخست 2021 میلادی با کاهش روبرو شده است، اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی خود درباره قیمت جهانی نفت را افزایش داده است.

بر اساس این گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد، میانگین قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در سال 2021 به بیش از 53.20 دلار خواهد رسید که این رقم 45 سنت بیشتر از پیش بینی ماه ژانویه است. این رقم در سال 2022 نیز به 55.19 دلار خواهد رسید.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزود: میانگین قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز در سال 2021 به 50.21 دلار خواهد رسید که نسبت به پیش بینی ژانویه 46 سنت افزایش نشان می دهد. این قیمت در سال 2022 نیز به بیش از 51.56 دلار خواهد رسید.

افزایش قیمت ها در ماه ژانویه عامل اصلی امیدواری اداره اطلاعات انرژی آمریکا درباره رشد قیمت نفت در سال 2021 بوده است. عربستان سعودی در ماه ژانویه اعلام کرده است که تولید نفت خود را طی ماه های فوریه و مارس به طور یکجانبه یک میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد. 

آمارهای S&P Global Platts نشان می دهد میزان پایبندی اوپک پلاس به تعهدات کاهش تولید نفت در ماه ژانویه به بیش از 101 درصد رسیده است این رقم در ماه دسامبر 2020 به 98.5 درصد رسیده بود. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرده است که کاهش تولید نفت عربستان موجب خواهد شد تا قیمت نفت برنت در سه ماه نخست امسال به بیش از 56 دلار برسد. ولی قیمت نفت در ماه های بعد به خاطر افزایش تولید ، به کمتر از 52 دلار خواهد  رسید. 

گرچه توزیع و تزریق واکسن های کرونا در سراسر جهان امیدواری هایی را نسبت به کنترل و مهار این بیماری مرگبار به وجود آورده است ولی اعمال محدودیت های سفر در چین و سایر مناطق جهان همچنان فشار زیادی را بر تقاضای انرژی وارد کرده است.

پیش بینی می شود تقاضای سوخت های مایع در جهان در سال 2021 به 97.7 میلیون بشکه در روز برسد که این رقم نسبت به پیش بینی ماه قبل 200 هزار بشکه کاهش داشته است. این رقم همچنین نسبت به تقاضای سوخت در سال 2019 نیز 3.5 میلیون بشکه در روز کمتر است. البته پیش بینی می شود تقاضای انرژی در سال 2022 میلادی با رشد 3.5 میلیون بشکه ای روبرو شده و به 101.2 میلیون بشکه در روز برسد.

Related Posts

No results found

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست