نگاهی به رویدادهای مهم اقتصادی هفته جاری از دریچه اینوستینگ


تحلیلگران بین المللی بر این باورند که انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا، آمارهای مربوط به مدعیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا و شاخص خرید مدیران اروپا از مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری به شمار می رود.

به گزارش اینوستینگ، اولین رویداد مهم اقتصادی هفته جاری انتشار گزارش های مالی شرکت فروشگاه های زنجیره ای وال مارت آمریکا در سه ماه دوم 2020 میلادی است. پیش بینی می شود این شرکت بزرگ آمریکایی به ازای هر سهم 1.25 دلار درآمد ایجاد کرده باشد که معادل درآمد کل 135 میلیارد دلاری است. ارزش سهام وال مارت نسبت به افت شدید مارس، بیش از 30 درصد رشد داشته است.دومین رویداد مهم انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا در روز چهارشنبه است.

بانک مرکزی آمریکا در نشست 29 جولای خود نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرد و وعده داد تا زمانی که اقتصاد بتواند در برابر تبعات منفی ویروس کرونا مقاومت کند، سیاست های انبساطی پولی را حفظ کند.آمارهای اقتصادی اخیر نشان می دهد نگرانی مقام های فدرال رزرو نسبت به افت شدید فعالیت های اقتصادی و تجاری، بی دلیل نبوده است.

سومین رویداد مهم، انتشار آمارهای مربوط به مدعیان دریافت بیمه بیکاری از سوی وزارت کار آمریکا در روز پنجشنبه است. تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری برای نخستین بار از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون طی هفته گذشته به کمتر از یک میلیون نفر رسیده است. پیش بینی می شود آمارهای این هفته نیز به 990 هزار نفر برسد. چهارمین رویداد مهم، انتشار آمارهای مربوط به شاخص خرید مدیران در منطقه یورو است. این آمارها روز جمعه منتشر می شود. پیش بینی می شود این شاخص به 54.7 واحد برسد. این شاخص وضعیت کلی بخش صنعت و خدمات را نشان می دهد.

پنجمین رویداد مهم هم برگزاری نشست مشترک کمیته نظارتی اوپک و غیراوپک است. این کمیته با هدف نظارت بر پایبندی اعضای اوپک پلاس به اهداف کاهش تولید نفت تشکیل شده است. این نشست به صورت ویدئو کنفرانس روز سه شنبه برگزار خواهد شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان