واردات نفت چین به مدار مثبت

بازگشت واردات نفت چین به مدار مثبت : تازه ترین آمارهای اداره گمرک چین نشان می دهد واردات نفت خام این کشور طی ماه می با رشد 19.2 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده است. به گزارش پلاتس، اداره گمرک چین اعلام کرد: واردات نفت خام طی ماه می با 19.2 درصد افزایش نسبت به سال قبل به بیش از 11.34 میلیون بشکه در روز یا 47.97 میلیون تن رسیده است.

بر اساس این گزارش شتاب تجار و بازرگانان چینی برای خرید نفت ارزان قیمت در اواخر مارس برای تحویل در ماه می عامل اصلی رشد فزاینده واردات نفت چین در این مدت به شمار می رود.  واردات نفت چین در ماه می 1.5 درصد بیشتر از رکورد قبلی 11.18 میلیون بشکه در روز است که در نوامبر 2019 ثبت شده است.

بازگشت واردات نفت چین به مدار مثبت :

واردات نفت چین در ماه آوریل به 9.88 میلیون بشکه در روز رسیده بود و این رقم در ماه مارس به کمتر از 9.72 میلیون بشکه در روز رسید که پایین ترین رقم در 8 ماه گذشته به شمار می رود. آمارهای رسمی نشان می دهد واردات نفت چین طی ماه های ژانویه تا می به 10.4 میلیون بشکه در روز رسیده که نسبت به سال قبل 4.5 درصد رشد داشته است. 

البته صادرات فرآورده های نفتی چین نیز در ماه می به کمتر از 3.89 میلیون تن در روز رسیده که پایین ترین رقم در 15 ماه اخیر به شمار می رود. این رقم در ماه آوریل به بیش از 8 میلیون تن رسیده بود.  صادرات فرآورده های نفتی چین در ماه های ژانویه تا می با 10.4 درصد افزایش نسبت به سال قبل روبرو شده و به 29.9 میلیون تن رسیده است. واردات فرآورده های نفتی چین نیز با 9.3 درصد کاهش نسبت به 5 ماه نخست سال قبل به 13.4 میلیون تن رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان