رویدادی که بازار جهانی مس را شوکه خواهد کرد


بازار جهانی مس

رویدادی که بازار جهانی مس را شوکه خواهد کرد : کارکنان شرکت کودلکو تولیدکننده بزرگ مس در شیلی تهدید به دست کشیدن از کار به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا کرده اند. به گزارش پلاتس، یک مقام رسمی اتحادیه کارگری شرکت کودلکو گفت: تلاش های ناکافی مدیران شرکت برای مهار ویروس کرونا موجب شده است تا کارگران تهدید به تعطیلی و دست کشیدن از کار کنند.

Juan Elgueta رئیس اتحادیه کارگری در این باره گفت: اگر لازم باشد آن مناطق را تعطیل و قرنطینه خواهیم کرد تا زمانی که مدیران شرکت تدابیر و اقدامات لازم بهداشتی برای حفاظت از جان و سلامتی کارگران را انجام دهند.

رویدادی که بازار جهانی مس را شوکه خواهد کرد

کودلکو یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مس جهان به شمار می رود که سال گذشته 1.588 میلیون تن تولید داشته است. وی افزود: نرخ ابتلا به ویروس کرونا در عملیات های شرکت؛ واقعا خارج از کنترل شده و مدیران ارشد شرکت نتوانسته اند تدابیر و اقدامات کافی و لازم را برای حفاظت از جان و سلامتی کارگران اتخاذ و اجرا کنند.

در حالی که آرژانتین بولیوی و پرو در ماه مارس فعالیت صنایع معدنی خود را به خاطر قرنطینه تعطیل و متوقف کردند ولی دولت شیلی رویکرد آزادانه تری اتخاذ کرده و به صنعت معدن این کشور دستور داده است تا فعالیت در معادن بزرگ را با رعایت پروتکل های بهداشتی، ادامه دهند.

در نتیجه در حالی که تولید مس پرو در ماه آوریل با کاهش 34.7 درصدی روبرو شد، تولید شیلی با 2.8 درصد افزایش به 474880 تن رسیده است.

به نظر می رسد اتخاذ تدابیر بهداشتی سختگیرانه تر موجب افت تولید شرکتهای مس شیلی خواهد شد. کمیسیون مس شیلی پیش بینی کرده است که تولید مس این کشور امسال با 200 هزار تن کاهش نسبت به سال قبل روبرو خواهد شد. تولید مس شیلی سال گذشته به 5.8 میلیون تن رسید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان