پیش بینی جدید بانک آمریکا از قیمت جهانی مس در سال 2020


قیمت جهانی مس در سال 2020

تحلیلگران بانک آمریکا  Bank of America در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره قیمت جهانی مس در سال 2020 و 2021 میلادی را افزایش داده اند. قیمت جهانی مس در ماه می برای دومین ماه متوالی با افزایش روبرو شده است که علت اصلی آن امیدواری نسبت به بهبود رشد و رونق اقتصادی جهان و اجرای بسته های محرک پولی و مالی از سوی دولت چین بزرگترین مصرف کننده مس جهان بوده است.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی هر تن مس که در پایان مارس به کمتر از 4617 دلار رسیده بود، در ماه می با رشد فزاینده ای روبرو شده و در پایان معاملات این ماه به 5332 دلار رسید.  مس یک فلز راهبردی به شمار می رود و یک دماسنج مهم برای ارزیابی وضعیت اقتصاد جهانی است.

پیش بینی جدید بانک آمریکا از قیمت جهانی مس در سال 2020

بانک آمریکا در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی درباره قیمت مس در سال 2020 را با 5.4 درصد افزایش به 5621 دلار رسانده است. پیش بینی می شود قیمت هر تن مس به طور میانگین در سال 2021 میلادی نیز به 6250 دلار خواهد رسید.

بانک آمریکا افزود: گرچه تقاضای مس به خاطر شیوع ویروس کرونا با افت روبرو شده ولی افزایش فعالیت های اقتصادی در چین یک سیگنال مثبت به شمار می رود. تحلیلگران این بانک پیش بینی کردند که اگر تولید ناخالص داخلی جهان امسال 4.2 درصد کاهش پیدا کند، مصرف جهانی مس نیز با افت 18 درصدی روبرو خواهد شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان