جدیدترین پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی جهان


صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود هشدار داده است که اختلال های چرخه عرضه و تولید و فشارهای تورمی به شدت رشد و رونق اقتصاد جهانی را محدود کرده است.

به گزارش رویترز، صندوق بین المللی پول ضمن کاهش چشم انداز رشد اقتصادی آمریکا و سایر قدرت های صنعتی جهان؛ اعلام کرد: اختلال در زنجیره عرضه و تولید و فشارهای تورمی، موانع جدی را برای رشد و رونق اقتصادی جهان پس از کاهش نسبی موج ویروس کرونا ایجاد کرده است.

بر اساس این گزارش صندوق بین المللی پول پیش بینی خود از رشد اقتصادی جهان در سال 2021 را به 5.9 درصد کاهش داده است، این رقم در گزارش جولای 6 درصد اعلام شده بود. صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد رشد اقتصادی جهان در سال 2022 نیز به کمتر از 4.9 درصد خواهد رسید.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که فشارهای تورمی در اقتصاد جهانی در سال 2022 میلادی به سطح قبل از بحران کرونا بازخواهد گشت.

تحلیلگران صندوق بین المللی پول به بانک های مرکزی جهان هشدار می دهند که در صورت تشدید فشارهای تورمی، باید برای اتخاذ اقدامات و سیاست های مناسب پولی  بانکی ، آماده باشند.

صندوق بین المللی پول در ادامه این گزارش پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی آمریکا امسال به کمتر از 6 درصد خواهد رسید، این رقم در گزارش ماه جولای 7 درصد اعلام شده بود.

صندوق بین المللی پول هشدار داده است که اگر دولت بایدن نتواند موافقت سنا و مجلس نمایندگان برای تصویب نهایی طرح چند تریلیون دلاری با هدف سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی را جلب کند، رشد اقتصادی آمریکا با افت بیشتری روبرو خواهد شد.

صندوق بین المللی پول همچنین پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی آلمان نیز امسال به کمتر از 3.1 درصد خواهد رسید، این رقم در گزارش قبلی 3.6 درصد اعلام شده بود.

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود درباره رشد اقتصادی ژاپن را نیز با 0.4 درصد کاهش به 2.4 درصد رسانده است.

رشد اقتصادی چین نیز امسال با 0.1  درصد کاهش به 8 درصد خواهد رسید.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان