پیش بینی امیدوارکننده درباره تقاضای نفت چین در سه ماه دوم 2020


تقاضای نفت چین

تازه ترین تحلیل موسسه وود مکنزی نشان می دهد تقاضای نفت چین در سه ماه دوم 2020 میلادی به بیش از 13 میلیون بشکه در روز خواهد رسید که 16 درصد بیشتر از سه ماه نخست امسال خواهد بود. با این حال تقاضای نفت چین در سه ماه دوم امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.5 درصد کمتر خواهد بود.

یک تحلیلگر موسسه وود مکنزی در این باره گفت: از آوریل تاکنون دولت چین به تدریج تدابیر محدودکننده برای مهار ویروس کرونا را برداشته است و چین اکنون به طور ویژه در حال کاهش و تسهیل محدودیت ها علیه فعالیت های اجتماعی، تجاری و سفر است. در نتیجه تقاضای بنزین به سرعت رو به افزایش است و احتمالا تا ژوئن 2020 به سطح سال قبل بازخواهد گشت.

موسسه وود مکنزی برآورد می کند که تقاضای بنزین چین در سه ماه دوم امسال به 3.4 میلیون بشکه در روز خواهد رسید که 0.8 درصد نسبت به سال قبل کمتر خواهد بود. تا سه ماه سوم امسال تقاضای بنزین چین با 3 درصد افزایش به 3.5 میلیون بشکه در روز می رسد. تقاضای گازوئیل چین نیز به خاطر رونق فعالیت های صنعتی و حمل و نقل جاده ای با افزایش روبرو خواهد شد و احتمالا در سه ماه دوم امسال به 3.4 میلیون بشکه در روز می رسد که نسبت به سال قبل 3 درصد افت خواهد داشت.

تقاضای سوخت هواپیما در چین نیز تا پایان امسال روند نزولی خواهد داشت. پیش بینی موسسه وود مکنزی این است که تقاضای سوخت هواپیما در چین در سه ماه دوم امسال با 51 درصد کاهش نسبت به سه ماه نخست به کمتر از 0.4 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. به طور کلی تقاضای نفت خام چین با 2.3 درصد رشد در سه ماه دوم امسال نسبت به سال قبل به 13.6 میلیون بشکه در روز می رسد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان