موسسه اس اند پی: فروش جهانی اوراق قرضه امسال به 10 تریلیون دلار خواهد رسید


موسسه رتبه بندی اس اند پی گلوبال پیش بینی کرد فروش جهانی اوراق قرضه در سال 2022 میلادی به بیش از 10.4 تریلیون دلار خواهد رسید.

به گزارش رویترز، موسسه اس اند پی اعلام کرد: فروش جهانی اوراق قرضه امسال بیش از یک سوم بیشتر از میانگین فروش اوراق قبل از بحران کرونا خواهد بود.

این موسسه رتبه بندی افزود: علی رغم رونق اقتصادی، میزان استقراض کشورهای مختلف طی ماه های آینده رشد فزاینده ای خواهد داشت که علت اصلی آن بدهی فزاینده انباشته و جنگ در اوکراین خواهد بود.

در حالی که 137 کشور جهان در مجموع امسال 10.4 تریلیون دلار استقراض خواهند کرد که این رقم 30 درصد کمتر از سال 2020 است ولی این رقم یک سوم بیشتر از استقراض انجام شده طی سال های 2016 تا 2019 خواهد بود.

این گزارش افزود: استقراض اقتصادهای نوظهور اروپا، خاورمیانه و آفریقا امسال با 253 میلیارد دلار افزایش به 3.4 تریلیون دلار خواهد رسید.

مصر با انتشار 73 میلیارد دلار اوراق قرضه بزرگترین استقراض کننده در بین کشورهای منطقه خواهد بود و از ترکیه پیشی خواهد گرفت.

میزان بدهی کشورهای آفریقا و خاورمیانه امسال به بیش از 37 درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید. این رقم در سال 2016 به 31 درصد رسیده بود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان