رشد اقتصادی مستحکم منطقه یورو در سال های 2021 و 2022


کمیسیون اروپا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد است منطقه یورو فراتر از انتظارات اولیه از رکود اقتصادی ناشی از بحران کرونا خارج خواهد شد.

به گزارش رویترز، کمیسیون اروپا پیش بینی کرده است رشد و رونق اقتصادی منطقه یورو طی سال های 2021 و 2022 میلادی فراتر از انتظارات اولیه خواهد بود ولی برخی کشورها تا پایان 2022 نمی توانند به سطح تولید ناخالص داخلی قبل از بحران کرونا دست یابند.

بر اساس این گزارش کمیسیون اروپا افزود: رشد اقتصادی 19 کشور عضو یورو امسال به 4.3 درصد و سال آینده به 4.4 درصد خواهد رسید. این ارقام در گزارش قبلی کمیسیون اروپا 3.8 درصد پیش بینی شده بود.

کمیسیون اروپا بر این باور است که روند سریع واکسیناسیون علیه بیماری کرونا از یک سو و کاهش محدودیت ها و تدابیر قرنطینه ای از سوی دیگر می تواند تاثیر مهمی بر افزایش رشد و رونق اقتصادی داشته باشد.

صندوق بین المللی پول نیز ماه گذشته پیش بینی کرد رشد اقتصادی منطقه یورو امسال به 4.4 درصد خواهد رسید.

کمیسیون اروپا در ادامه پیش بینی کرده است که بدهی کشورهای منطقه یورو امسال به بیش از 102.4 درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید. این رقم سال گذشته به 100 درصد رسیده بود. بدهی کشورهای عضو یورو در سال 2022 نیز به 100.8 درصد تولید ناخالص داخلی می رسد.

 

کسری بودجه منطقه یورو نیز امسال به 8 درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید و این رقم سال آینده نیز به 3 درصد می رسد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان