لغو محدودیت های کرونایی صادرات چین را به طور فزاینده ای افزایش داد


آمارهای رسمی نشان می دهد رشد صادرات چین در ماه ژوئن سریعتر از انتظارات بوده است.

به گزارش رویترز، کاهش محدودیت های کرونایی در کشورهای مختلف جهان و رشد تقاضا، موجب شده است تا صادرات چین با رشد سریعتر از انتظارات در ماه ژوئن روبرو شود.

بر اساس این گزارش رشد واردات چین نیز در این مدت فراتر از انتظارات بوده است، هرچند رشد واردات نسبت به ماه می کمتر شده است. افزایش قیمت مواد خام و اولیه نیز موجب افزایش ارزش واردات چین در این مدت شده است.

تلاش های موفقیت آمیز چین برای مهار ویروس کرونا موجب شده تا بزرگترین صادرکننده جهان بتواند به رشد و رونق اقتصادی مناسب و قابل توجهی روبرو شود.

بخش صادراتی چین طی ماه های اخیر زیر فشار شدید ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا بوده است.

آمارهای گمرک چین نشان می دهد صادرات این کشور در ماه ژوئن با رشد 32.2 درصدی نسبت به سال قبل روبرو شده است. صادرات چین در ماه می نیز با رشد 27.9 درصدی روبرو شده بود. تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کرده بودند صادرات چین در این مدت با رشد 23.1 درصدی همراه شود.

افزایش فعالیت های صنعتی آمریکا در ماه ژوئن و رشد سریع کسب و کار منطقه یورو در 15 سال اخیر عامل اصلی رشد صادرات چین به شمار می رود.

واردات چین نیز در این مدت با رشد 36.7 درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است. تحلیلگران اقتصادی این رقم را 30 درصد پیش بینی کرده بودند.

مازاد تجاری چین در ماه گذشته به 51.53 میلیارد دلار رسیده است. تحلیلگران اقتصادی این رقم را 44.2 میلیارد دلار برآورد کرده بودند. مازاد تجاری چین در ماه می نیز به 45.54 میلیارد دلار رسیده بود.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان