نظرسنجی رویترز نشان داد: فدرال رزرو آمریکا تا 2023 برای افزایش نرخ بهره صبر خواهد کرد


نتایج جدیدترین نظرسنجی از تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نشان می دهد فدرال رزرو آمریکا تا اوایل سال 2023 میلادی نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.

مخالفت آمریکا با نرخ بهره منفی

فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش داد

به گزارش رویترز، اکثر شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند که فدرال ررزو آمریکا برای افزایش نرخ بهره تا سال 2023 منتظر خواهد ماند. تحلیلگران معتقدند که بزرگترین ریسک علیه اقتصاد آمریکا در شرایط کنونی، فشارهای تورمی است.

جیم سالیوان استراتژیست ارشد موسسه مالی TD Securities در این باره گفت: همچنان انتظار داریم که فدرال رزرو برای هرگونه افزایش نرخ بهره، صبور باشد. به نظر می رسد تا قبل از 2023 میلادی هیچ گونه افزایش نرخ بهره ای وجود نخواهد داشت. زمان دقیق افزایش نرخ بهره بستگی به انتشار آمار و اطلاعات دقیق اقتصادی و نرخ تورم خواهد داشت.

از 67 اقتصاددان شرکت کننده در این نظرسنجی، 40 نفر گفته اند که فدرال رزرو نرخ بهره را در 2023 میلادی یا بعد از آن افزایش خواهد داد.

رشد و رونق فعالیت های اقتصادی در آمریکا در پی فروکش کردن نسبی بحران کرونا موجب افزایش فزاینده تقاضا شده ولی مشکلات مربوط به چرخه تولید و عرضه موجب افزایش سطح عمومی قیمت ها شده است.

پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا طی ماه آینده نیز اعلام خواهد کرد که برنامه خرید 120 میلیارد دلار اوراق قرضه در ماه را به تدریج کاهش خواهد داد.

پیش بینی می شود رشد اقتصادی آمریکا نیز در سه ماه سوم امسال به کمتر از 3.8  درصد خواهد رسید. این رقم در سه ماه دوم به بیش از 6.7 درصد رسیده بود.

پیش بینی تحلیلگران این است که رشد اقتصادی آمریکا در سال 2022 میلادی نیز به طور متوسط به 4 درصد خواهد رسید.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان