موسسه مالیه بین الملل خبر داد: بدهی جهان به بیش از 305 تریلیون دلار رسید


موسسه مالیه بین الملل در تازه ترین گزارش خود از رشد بدهی کشورهای جهان به بیش از 305 تریلیون دلار خبر داده است.

موسسه مالیه بین الملل Institute of International Finance افزود: چین و آمریکا در سه ماه نخست 2022 بیشتر از سایر کشورهای جهان اقدام به استقراض کرده اند. میزان بدهی کشورهای جهان در این مدت به بیش از 305 تریلیون دلار رسیده ولی سهم بدهی به تولید ناخالص داخلی جهان با کاهش روبرو شده است.

میزان بدهی چین در این مدت با رشد 2.5 تریلیون دلاری روبرو شده و آمریکا نیز 1.5 تریلیون دلار به بدهی های خود افزوده است. بدهی های منطقه یورو برای سومین فصل متوالی کاهش یافته است.

تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد بسیاری از کشورهای نوظهور و توسعه یافته با هدف مقابله با فشارهای تورمی، سیاست های پولی انقباضی را در اولویت قرار داده اند که این مساله در نهایت منجر به افزایش هزینه استقراض و در نتیجه رشد بدهی ها خواهد شد.

این گزارش نشان می دهد بدهی شرکت ها و استقراض دولت ها بزرگترین سهم را در رشد بدهی جهان داشته است. بدهی بخش غیرمالی در این مدت به بیش از 236 تریلیون دلار رسیده که 40 تریلیون دلار بیشتر از دو سال قبل است.

میزان بدهی کشورهای نوظهور نیز رو به افزایش بوده و از 89 تریلیون دلار در سال گذشته به بیش از 100 تریلیون دلار رسیده است.

سهم بدهی به تولید ناخالص داخلی جهان نیز به کمتر از 348 درصد رسیده است، این رقم نسبت به رکورد سال قبل 15 درصد افت نشان می دهد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان