ذخایر نفت آمریکا به پایین ترین سطح از ژانویه 2020 رسید


اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد میزان ذخایر نفت خام این کشور طی هفته گذشته به پایین ترین سطح خود از ژانویه 2020 میلادی رسیده است.

به گزارش رویترز، ذخایر نفت خام آمریکا طی ماه های اخیر با کاهش متوالی روبرو شده است که علت اصلی این مساله رشد فزاینده تقاضای انرژی در پی افزایش مسافرت ها پس از واکسینه شدن بخش گسترده ای از مردم در برابر ویروس کرونا بوده است.

بر اساس این گزارش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا بار دیگر به سرعت رو به افزایش است و تحلیلگران منتظرند تا ببینند آیا این مساله مجددا موجب کاهش تقاضای انرژی خواهد شد یا نه.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزود: ذخایر نفت خام ایالات متحده طی هفته گذشته با 3.2 میلیون بشکه کاهش به 435.5 میلیون بشکه رسیده است. تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که ذخایر نفتی آمریکا در این مدت با افت 1.1 میلیون بشکه ای روبرو شود. صادرات نفت خام آمریکا نیز در این مدت به بیش از 3.4 میلیون بشکه در روز رسیده است.

به اعتقاد تحلیلگران انرژی، شیوع سریع و گسترده سویه دلتای ویروس کرونا می تواند مهمترین عامل موثر و تاثیرگذار بر تحولات بازار انرژی در کوتاه مدت باشد.

ذخایر نفت خام منطقه کوشینگ در ایالت اوکلاهما طی هفته گذشته بیش از 980 هزار بشکه کاهش داشته است. میزان ذخایر نفت خام کوشینگ اکنون به کمتر از 33.6 میلیون بشکه رسیده که پایین ترین سطح از اکتبر 2018 به شمار می رود.

این گزارش نشان می دهد سطح ذخایر بنزین آمریکا نیز طی هفته گذشته با 696 هزار بشکه افزایش روبرو شده و به 228.2 میلیون بشکه رسیده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان