انجمن جهانی فولاد: تقاضای فولاد امسال 6 درصد کاهش خواهد یافت


تقاضای فولاد امسال 6 درصد کاهشانجمن جهانی فولاد: تقاضای فولاد امسال 6 درصد کاهش خواهد یافتانجمن جهانی فولاد در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که تقاضای فولاد امسال به خاطر تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر فعالیت های صنعتی و ساختمانی با افت 6.4 درصدی روبرو خواهد شد. به گزارش رویترز، انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: تقاضای فولاد در سال 2021 میلادی با افزایش و رونق نسبی همراه خواهد بود.

کاهش شدید فعالیت های صنعتی مثل تعطیلی خودروسازان به خاطر شیوع ویروس کرونا موجب افت چشمگیر تقاضا برای فولاد و تعطیلی بسیاری از واحدهای تولید فولاد در سراسر جهان شده است. ادوین باسون دبیر کل انجمن جهانی فولاد در این باره گفت: این ویروس و تاثیر شیوع آن واقعا لطمه بزرگی را در همه سطوح بر صنعت ما وارد کرده است. وی افزود: هرگونه موج دوم شیوع ویروس کرونا موجب تعطیلی های شدید همانند موج نخست نخواهد شد.

انجمن جهانی فولاد: تقاضای فولاد امسال 6 درصد کاهش خواهد یافت

85 درصد تولیدکنندگان فولاد جهان عضو این انجمن هستند. انجمن جهانی فولاد پیش بینی کرده است که تولید جهانی پس از کاهش تا 1.65 میلیارد تن در سال 2020 با رشد 3.8 درصدی در سال 2021 روبرو خواهد شد و به بیش از 1.72 میلیارد تن خواهد رسید. 

باسون افزود: این پیش بینی بر اساس بهترین سناریوی ارائه شده از سوی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. پیش بینی می شود در سطح جهانی نیز صنعت خودروسازی رشد و رونق به مراتب کندتر و کمتری نسبت به بخش ساختمان سازی داشته باشد.

انجمن جهانی فولاد افزود: تقاضای فولاد چین امسال با رشد یک درصدی روبرو خواهد شد ولی این رقم در اقتصادهای توسعه بیش از 17 درصد کاهش خواهد یافت. تولید جهانی فولاد خام نیز در ماه آوریل با 13 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 137.1 میلیون تن رسیده است. تولید فولاد در 4 ماه نخست امسال نیز نسبت به سال قبل 4.1 درصد افت داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان