افزایش نرخ حق دسترسی وتوضیحات تکمیلی مجمع سالانه

با توجه به افزایش تعرفه حمل ریلی در تاریخ 99/09/05از سوی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای بار دوم در سال جاری (بمیزان حدود53 درصد) متعاقب افزایشات نرخ حمل و نقل جاده ای ، این افزایش برای تعرفه حمل ریلی مخزنداران نیز لحاظ گردید . 

علیرغم عدم افزایش کرایه حمل محمولات از طرف شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ، تعرفه شرکت راه آهن برای حمل این محمولات تغیراتی داشت لکن این تعرفه ها که افزایش قابل توجهی نیز نداشته بصورت موقت اعلام و تعرفه نهایی پس از تعدیل نرخ کرایه حمل محمولات از سوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعمال و اعلام خواهد گردید. لذا تاکنون تاثیرات مالی مشخص و قابل توجهی بر هزینه ها اعمال نشده و مذاکرات در این خصوص ادامه دارد که به محض نهایی شدن به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید. 

درخصوص مشتریان جدید نیز این نکته حائز اهمیت است که شرکت های افزون روان و نفت پارس وکیا خاورمیانه حمل محمولات خود را با شرکت توسعه حمل ونقل ریلی پارسیان آغاز نموده اند که باعنایت به کم بودن حجم عملیات در مقایسه با سایر مشتریان مراتب طی گزارشات ماهیانه اطلاع رسانی گردیده است. 

 

همچنین با دو مجموعه پالایش نفت تبریز و گروه صنایع غذایی شیرین عسل نیز صرفا تفاهم نامه همکاری مبادله شده که انشاءا… پس از تعریف حوزه های فعالیت و مشخص شدن حجم محمولات قابل حمل با رعایت دستورالعملهای افشاء اطلاعات ، اطلاع رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت. همانطور که در جلسه مجمع سالیانه شرکت به اطلاع کلیه سهامداران محترم رسانده شد توافقنامه سه جانبه ای میان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و شرکت راه آهن و شرکت توسعه حمل ونقل ریلی پارسیان در خصوص بهره مندی از منابع حاصل از صرفه جویی حمل ریلی محمولات که باعث کاهش مصرف سوخت نسبت به حمل جاده ای می شود منعقد شده است. 

با توجه به خرید 100 دستگاه واگن نو در سال 1396 شرکت توانسته است بر اساس این توافقنامه از معافیت حق دسترسی به شبکه ریلی از شرکت راه آهن برخوردار گردد که این معافیت تا پایان سال مالی گذشته ادامه یافته است لازم بذکر است معافیت مذکور در صورتحسابهای دریافتی از راه آهن لحاظ گردیده و آثار و منافع مالی آن در دفاتر و صورتهای مالی این شرکت طی سالهای 1396 تا 1399 اعمال حساب گردیده است. لذا توضیح ارائه شده در جلسه مجمع فوق الذکر در راستای شفافیت اقدام بعمل آمده بوده است و پس از دریافت مبلغ190 میلیارد ریال از شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور می بایست مبلغ مذکور به شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بابت بهره مندی از معافیت 100 دستگاه واگن مخزندار از سال 1396 تا سال1399 پرداخت گردد.

Related Posts

No results found

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست