افزایش قیمت جهانی نفت پس از کاهش ذخایر آمریکا


قیمت نفت در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه در حالی با افزایش نسبی روبرو شد که در جلسه معاملاتی روز گذشته به پایین ترین سطح خود در 6 ماه اخیر رسیده بود.

کاهش فراتر از انتظار ذخایر نفت خام و بنزین آمریکا طی هفته گذشته به سرمایه گذاران این نکته مهم را یادآوری کرد که تقاضای انرژی در آمریکا علی رغم نگرانی های مربوط به رکود جهانی، همچنان قوی و مستحکم است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 13 سنت افزایش به 92.47 دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 27 سنت افزایش 86.80 دلار داد و ستد شده است.

قیمت هر دو نفت روز سه شنبه پس از انتشار آمارهای بخش مسکن آمریکا که موجب تشدید نگرانی ها درباره رکود اقتصادی شد، با افت 3 درصدی همراه گشت.

کازوهیکو سایتو تحلیلگر ارشد موسسه مالی فوجیتومی سکیوریتیز در این باره گفت: کاهش ذخایر بنزین آمریکا برای دومین هفته متوالی به سرمایه گذاران این اطمینان را داده است که تقاضا همچنان مستحکم است. با این حال به نظر می رسد بازارهای جهانی همچنان تحت فشار باشد آن هم به خاطر نگرانی های فزاینده درباره رکود جهانی.

آمارهای موسسه آمریکن پترولیوم نشان می دهد ذخایر نفت خام ایالات متحده طی هفته گذشته 448 هزار بشکه کاهش داشته و ذخایر بنزین این کشور نیز با افت 4.5 میلیون بشکه ای روبرو شده است.

سرمایه گذاران منتظر شفافیت بیشتر مذاکرات برای احیای توافق هسته ای 2015 ایران و قدرت های جهانی هستند.

به نظر می رسد ایران و آمریکا پیشنهاد اتحادیه اروپا را پذیرفته اند و دستیابی به توافق می تواند موجب افزایش صادرات نفت ایران به بازارهای بین المللی شود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان