محدودیت های جدید کرونایی در چین قیمت نفت را کاهش داد


قیمت نفت در آغاز مبادلات سه شنبه در حالی با کاهش روبرو شده است که محدودیت های جدید کرونایی در چین و نگرانی از رکود اقتصادی جهان نگرانی های زیادی را درباره چشم انداز تقاضای انرژی ایجاد کرده است.

چین بزرگترین واردکننده نفت خام جهان محدودیت های جدید کرونایی را اعمال کرده و این مساله به نگرانی ها درباره کاهش تقاضای انرژی دامن زده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.47 دلار کاهش به 105.63 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 1.59 دلار کاهش 102.50 دلار داد و ستد شده است.

تحلیلگران موسسه مشاوره ای اوراسیا گروپ در یادداشتی نوشتند: افزایش نگرانی ها درباره رکود اقتصادی و ادامه افت تقاضا در چین موجب کاهش قیمت نفت شده است.

چندین شهر دیگر چین نیز در حال اعمال محدودیت های جدید کرونایی هستند. یک سویه جدید ویروس اومیکرون در چین شناسایی شده است.

این در حالی است که تحریم های غرب علیه روسیه موجب اختلالات زیادی در جریان تجارت بین المللی انرژی شده است.

البته نگرانی ها درباره اختلال در سامانه کنسرسیوم خط لوله دریای خزر پس از آن کاهش یافت که یک دادگاه در روسیه روز دوشنبه حکم اولیه تعلیق فعالیت این خط لوله به مدت 30 روز را نقض کرد.

با این حال تجار و تحلیلگران نگران آن هستند که روسیه ممکن است فعالیت این خط لوله را تعلیق کند، خط لوله ای که نفت قزاقستان را به دریای سیاه منتقل می کند و این اقدام می تواند عرضه یک درصد نفت جهان را مختل کند.

علاوه بر این، ظرفیت مازاد تولید نفت اعضای اوپک به شدت کاهش یافته است چرا که کشورهای عضو با حداکثر ظرفیت مشغول به تولید هستند.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز گفته است: جو بایدن در سفر هفته جاری به عربستان سعودی، از رهبران خلیج فارس خواهد خواست تا تولید نفت را افزایش دهند.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان