انتظارات تورمی و نگرانی از افزایش نرخ بهره قیمت نفت را کاهش داد


قیمت نفت در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه تحت تاثیر نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با کاهش روبرو شده است.

در حالی که فشارهای تورمی در اقتصاد آمریکا به شدت در حال افزایش است و سرمایه گذاران منتظر افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو هستند، این مساله موجب کاهش قیمت نفت شده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 20 سنت کاهش به 99.37 دلار رسیده است. هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 37 سنت کاهش 95.93 دلار داد و ستد شده است.

پیش بینی می شود در شرایطی که نرخ تورم آمریکا به بالاترین سطح خود در 40 سال اخیر رسیده است، فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه جاری یک درصد افزایش خواهد داد.

این اقدام می تواند موجب افزایش احتمال رکود اقتصادی و افت تقاضای انرژی شود.

بانک مرکزی کانادا نیز روز چهارشنبه نرخ بهره را یک درصد افزایش داده است. کانادا نخستین کشور عضو گروه 7 است که این رویکرد تهاجمی را برای مقابله با تورم اتخاذ کرده است.

کمیسیون اروپا پیش بینی کرده است سطح تورم در این قاره طی سال های 2022 و 2023 به شدت افزایش خواهد یافت و تولید ناخالص داخلی نیز با افت چشمگیری روبرو خواهد شد.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز روز چهارشنبه به بالاترین سطح خود در 20 سال اخیر رسیده است.

واردات نفت چین در ماه ژوئن نیز به پایین ترین حد خود از جولای 2018 رسیده است.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز روز جمعه به عربستان سفر خواهد کرد و در نشست رهبران خلیج فارس خواستار افزایش تولید نفت خواهد شد.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان