افزایش 11 درصدی تولید فولاد ضدزنگ در سال 2021


تازه ترین پیش بینی ها نشان می دهد تولید جهانی فولاد ضدزنگ طی سال 2021 میلادی نسبت به سال قبل با رشد 11 درصدی را روبرو خواهد شد.

به گزارش پلاتس، پیش بینی موسسه بین‌المللی  MEPS که اطلاعات مستقل بازار فولاد را جمع آوری می کند، نشان می ‌دهد تولید جهانی فولاد ضدزنگ در سال 2021 میلادی به 56 میلیون و 500 هزار تن خواهد رسید که این میزان نسبت به سال قبل با رشد 11 درصدی مواجه خواهد شد.

بر اساس این گزارش افزایش چشمگیر تولید چین و اندونزی بیبشترین تاثیر را در رشد تولید فولاد ضد زنگ در سال 2021 خواهد داشت.

این گزارش افزود: در شش ماه نخست سال 2021 میلادی، اندونزی یک میلیون و 30 هزار تن فولاد ضدزنگ تولید کرده است و از آنجا که این میزان رکورد جدیدی برای اندونزی به شمار می رود، این کشور صادرات به اروپا را نیز آغاز کرده است. همچنین از ماه می 2021 میلادی تعرفه های آنتی دامپینگ بر کلاف نورد سرد اندونزی در بنادر اروپا وضع شده است.

پیش بینی می شود فولادسازان هندی نیز در سال 2021 میلادی بیش از 3 میلیون و 900هزار تن فولاد ضدزنگ تولید کنند.  تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که جایگاه هند به عنوان دومین تولیدکننده جهانی فولاد ضد زنگ در خطر است زیرا اندونزی در حال انجام سرمایه گذاری چشمگیری برای افزودن ظرفیت های جدید تولید استپیش بینی می شود تولید فولاد ضد زنگ اندونزی در سال 2021 میلادی با هند برابر شود.

انتهای پیام

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان