تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد واردات نفت چین در 9 ماه نخست 2020 میلادی با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

به گزارش اویل پرایس، کل واردات نفت چین در 9 ماه نخست 2020 میلادی با رشد 13 درصدی نسبت به سال قبل مواجه شده است، آن هم علی رغم شیوع ویروس کرونا.

بر اساس این گزارش به نظر می رسد پالایشگاه های چین از فرصت کاهش شدید قیمت جهانی نفت حداکثر استفاده ممکن را برده اند تا واردات نفت ارزان قیمت را افزایش دهند. 

این گزارش افزود: روسیه بزرگترین صادرکننده نفت به چین در سال 2020 بوده است. چین اکنون بزرگترین اقتصاد آسیا به شمار می رود. 

صادرات نفت روسیه به چین با رشد 16 درصدی روبرو شده است. عربستان سعودی نیز دومین صادرکننده بزرگ نفت به چین به شمار می رود. صادرات نفت عربستان به چین نیز در 9 ماه نخست امسال بیش از 6.5 درصد افزایش داشته است. 

برزیل جهش چشمگیری در رشد صادرات نفت به چین داشته و توانسته است طی ماه سپتامبر به رتبه سوم بزرگترین صادرکنندگان نفت به این کشور ارتقا یابد. 

واردات نفت خام برزیل از سوی پالایشگاه های چینی در ماه سپتامبر به بیش از 4.49 میلیون تن رسیده است. این به معنای واردات روزانه 1.1 میلیون بشکه نفت خام برزیل از سوی شرکتهای چینی است. این رقم در مدت مشابه سال قبل به 723 هزار بشکه در روز رسیده بود.

کل صادرات نفت برزیل به چین در 9 ماه نخست امسال به 33.69 میلیون تن معادل 915 هزار بشکه در روز رسیده که نسبت به سال قبل 15.6 درصد رشد داشته است. 

کاهش محدودیت های قرنطینه ای در چین پس از شیوع ویروس کرونا تاثیر مهمی در افزایش واردات نفت این کشور داشته است. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان