5 رویداد مهم هفته جاری از نگاه اینوستینگ

تحلیلگران و فعالان بازارهای بین المللی بر این باورند که افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده همچنان یکی از مهمترین رویدادهای هفته جاری خواهد بود.به گزارش اینوستینگ، 5 ایالت آمریکا از جمله فلوریدا و آریزونا شنبه از افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا خبر داده اند. تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به بیش از 2.5 میلیون نفر رسیده که یک چهارم کل مبتلایان در جهان به شمار می رود. ایالت های جنوبی و غربی آمریکا که از جمله ایالت هایی بودند که تدابیر قرنطینه ای را لغو کردند، با بیشترین تعداد مبتلایان روبرو شده اند.

دومین رویداد مهم، انتشار آمارهای اشتغال در ماه ژوئن و تولیدات صنعتی آمریکا خواهد بود. اقتصاددانان پیش بینی می کنند اقتصاد آمریکا در ماه ژوئن 3 میلیون فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است، این رقم در ماه قبل از آن به 2.5 میلیون فرصت شغلی رسیده بود. این در حالی است که طی ماه های مارس و آوریل بیش از 22 میلیون فرصت شغلی در آمریکا از دست رفته است.شاخص اعتماد مصرف کننده نیز قرار است سه شنبه منتشر شود.

سومین رویداد مهم ، سخنرانی جرومی پاول رییس فدرال رزرو و استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان خواهد بود. این 2 مقام ارشد آمریکایی قصد دارند درباره بسته محرک اقتصادی و پولی برای مقابله با ویروس کرونا صحبت کنند.فدرال رزرو آمریکا چهارشنبه متن مذاکرات نشست ژوئن خود را منتشر خواهد کرد.

چهارمین رویداد مهم، تشدید تنش های ژئوپلیتیک بین آمریکا و چین خواهد بود. چین قصد دارد قوانین جدید امنیت ملی را برای هنگ کنگ تصویب کند.مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا اخیرا گفته است که واشنگتن محدودیت صدور ویزا را برای مقام های چینی که مسئول تصویب این قانون علیه هنگ کنگ هستند، اعمال خواهد کرد.پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز اظهارات اندریو بیلی رئیس بانک مرکزی انگلیس و اندریو هالدین اقتصاددان ارشد این بانک است. سرمایه گذاران منتظر آن هستند تا ببینند آیا سیاست های پولی و نرخ بهره انگلیس تغییر خواهد کرد یا نه.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان