5 رویداد موثر بر بازارهای جهانی طی هفته جاری


 

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که اعلام پیروزی جو بایدن و کامالا هریس در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می تواند مهمترین عامل تاثیرگذار بر بازارهای بین المللی طی هفته جاری باشد.

به گزارش اینوستینگ ، نخستین رویداد مهم هفته جاری، تاثیرات پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر بازارهای مالی جهان خواهد بود. پیش بینی می شود پیروزی بایدن موجب کاهش نوسانات در بازارهای مالی جهان شود. 

بعید به نظر می رسد که شکایت های حقوقی تیم ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری نتیجه داشته باشد. بازارهای سهام آمریکا هفته گذشته با بیشترین رشد از ماه آوریل روبرو شدند. 

دومین رویداد مهم هفته جاری، شیوع مجدد ویروس کرونا در ایالت های مختلف آمریکا است. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا طی روزهای اخیر رکوردهای جدیدی را ثبت کرده است. تاکنون بیش از 9.91 میلیون نفر در آمریکا به این ویروس مبتلا شده اند. تعداد فوتی های ناشی از این بحران نیز روزانه به بیش از 1000 نفر رسیده است.

ولی علی رغم رشد فزاینده مبتلایان به ویروس کرونا، چشم انداز یک بسته محرک مالی و اقتصادی برای حمایت از اقتصاد بحران زده آمریکا پیش از ماه ژانویه همچنان مبهم و نامشخص است. 

دموکراتها منتظر روشن شدن نتیجه انتخابات جورجیا در ماه ژانویه هستند تا شاید بتوانند کنترل مجلس سنا را در دست بگیرند. 

سومین رویداد مهم اقتصادی هفته، استقبال بورس وال استریت از پیروزی جو بایدن خواهد بود. بسیاری از سرمایه گذاران بورس وال استریت رضایت و خرسندی خود را نسبت به پیروزی بایدن اعلام کرده اند. پیروزی بایدن به چند روز نااطمینانی و نگرانی پایان داده است. 

بانک جی پی مورگان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: اکنون وقت اتحاد است همه ما باید به نتیجه انتخابات احترام بگذاریم و از انتقال آرام و مسالمت آمیز قدرت حمایت کنیم. 

چهارمین رویداد مهم هفته جاری سخنرانی تعدادی از مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا و انتشار آمارهای نرخ تورم این کشور است. شاخص اعتماد مصرف کننده و تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری نیز طی هفته جاری اعلام خواهد شد.

بحران ویروس کرونا موجب بیکار شدن میلیون ها نفر در آمریکا شده است. آمارهای جدید نشان می دهد اقتصاد آمریکا در ماه اکتبر کمترین فرصت های شغلی را در 5 ماه اخیر ایجاد کرده است.

پنجمین رویداد مهم نیز پایان مذاکرات بریتانیا و اتحادیه اروپا برای دستیابی به توافق برگزیت است. بریتانیا و اتحادیه اروپا تا 15 نوامبر فرصت دارند تا به توافق تجاری برگزیت دست پیدا کنند.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان