5 رویداد مهم تاثیرگذار بر بازارهای بین المللی طی روزهای آینده


تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که بازارهای جهانی در شرایط کنونی در یک برزخ سخت و دشوار گرفتار شده اند.

به گزارش اینوستینگ، بازارهای جهانی اکنون بین امیدواری های مربوط به کشف یک واکسن موفق برای مقابله با ویروس کرونا از یک طرف و رشد فزاینده تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا گرفتار شده است. 

به نظر می رسد نخستین رویداد مهم هفته جاری که می تواند تاثیر مهمی بر روند تحولات بازارهای بین المللی داشته باشد، رشد چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا است. تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا روز جمعه به بیش از 177 هزار نفر رسیده است. این برای چهارمین روز متوالی است که رکورد شکنی ها در آمریکا ادامه یافته است.

بر اساس این گزارش ایالت های مختلف آمریکا تدابیر محدودکننده جدیدی را برای مقابله با موج سوم شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده اند. تاکنون بیش از 10 میلیون آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از 243 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

دومین رویداد مهم هفته جاری، ادامه نوسانات بازارهای سهام و بورس آمریکا است. سرمایه گذاران پس از انتشار خبر واکسن موفقیت آمیز شرکت فایزر امیدواری بیشتری نسبت به اوضاع اقتصادی جهان پیدا کرده اند و این مساله موجب افزایش ارزش سهام شرکت های انرژی بانکها صنایع و سایر سهام طی هفته گذشته شد. 

ولی ممکن است این امیدواری سرمایه گذاران از بین برود بخصوص پس از هشدار مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا در خصوص تاثیر منفی رشد فزاینده تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بر رشد و رونق اقتصادی این کشور، آن هم در شرایطی که اختلافات بین کنگره و کاخ سفید بر سر بسته محرک پولی و مالی کرونا ادامه دارد.

سومین رویداد مهم، انتشار آمارهای خرده فروشی آمریکا است. این آمارها قرار است سه شنبه منتشر شود. پیش بینی می شود خرده فروشی در اقتصاد آمریکا در ماه اکتبر با رشد 0.5 درصدی روبرو شود این رقم در ماه قبل از آن 1.9 درصد افزایش داشته است.

آمارهای مربوط به فروش مسکن در آمریکا و مدعیان دریافت بیمه بیکاری نیز تا پایان هفته جاری اعلام خواهد شد.

چهارمین رویداد مهم هفته جاری، آمارهای مربوط به درآمد شرکت های بزرگ خرده فروشی آمریکا از جمله وال مارت، هوم دیپوت است. 

پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز سخنرانی برخی از مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا از جمله ریچارد کلاریدا معاون فدرال رزرو است. 

کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا نیز طی روزهای آینده در دو نشست مجازی شرکت خواهد کرد.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان