تقویم اقتصادی هفته: 5 رویداد مهم و موثر بر اقتصاد جهانی


سرمایه گذاران بین المللی طی روزهای آینده منتظر 5 رویداد مهم بر اقتصاد جهانی از جمله پیش بینی های جدید صندوق بین المللی پول برای رشد اقتصادی جهان هستند. به گزارش اینوستینگ، به نظر می رسد با توجه به تبعات منفی شیوع ویروس کرونا ، صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره رشد اقتصادی جهان در سال 2020 را کاهش خواهد داد.

این آمارها قرار است سه شنبه منتشر شود. رئیس صندوق بین المللی پول پنجشنبه هشدار داده است که شیوع ویروس کرونا ، رشد اقتصادی جهان در سال 2020 را به شدت منفی خواهد کرد. دومین رویداد مهم هفته جاری انتشار آمارهای مهم اقتصادی در کشورهای مختلف به خصوص آمارهای مدعیان بیکاری آمریکا است. پیش بینی می شود تعداد مدعیان بیکاری در آمریکا بار دیگر طی ماه گذشته با افزایش روبرو شده باشد و میلیون ها نفر دیگر به خیل بیکاران افزوده شود.

تقویم اقتصادی هفته: 5 رویداد مهم و موثر بر اقتصاد جهانی

5 رویداد مهم بر اقتصاد جهانی

تعداد آمریکایی هایی که طی 3 هفته اخیر درخواست دریافت بیمه بیکاری داشته اند به بیش از 15 میلیون نفر رسیده است. آمارهای خرده فروشی  تولیدات صنعتی آمریکا نیز طی هفته جاری منتشر خواهد شد. این آمارها می تواند چشم انداز بهتری درباره تاثیرات ویروس کرونا بر اقتصاد آمریکا را نمایان کند.

سومین رویداد مهم هفته جاری، سخنرانی برخی از مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا از جمله روسای بانکهای مرکزی شیکاگو، آتلانتا و سنت لوئیس است. فدرال رزرو آمریکا برای مقابله با تبعات منفی اقتصادی و مالی شیوع ویروس کرونا، نرخ بهره را به صفر رسانده و نقدینگی زیادی را به بازارهای مالی و پولی تزریق کرده است.

چهارمین رویداد مهم انتشار آمارهای درآمد شرکت های بزرگ آمریکایی در سه ماه نخست 2020 از جمله 6 بانک بزرگ مثل جی پی مورگان و بانک آمریکا و گلدمن ساکس است.

پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز بزرگترین کاهش تولید صادرکنندگان عمده نفت جهان و تاثیر آن بر معاملات بازارهای بین المللی انرژی خواهد بود. هدف اصلی از توافق اوپک پلاس برقراری تعادل در بازار نفت و جلوگیری از افت شدید قیمت نفت است. جنگ قیمت بین روسیه و عربستان سعودی نیز فشار زیادی را بر قیمت جهانی نفت وارد کرده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان