مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری را بشناسیم


مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری

مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری را بشناسیم : به گزارش اینوستینگ، نخستین رویداد مهم اقتصادی هفته جاری انتشار آمارهای اشتغال و بیکاری آمریکا طی ماه می است که قرار است روز جمعه منتشر شود. پیش بینی می شود نرخ بیکاری آمریکا طی ماه گذشته به بیش از 19.7 درصد رسیده و اقتصاد این کشور 8.25 میلیون فرصت شغلی را به خاطر بحران کرونا از دست داده است.

اقتصاد آمریکا در ماه آوریل نیز 20.5 میلیون فرصت شغلی را از دست داده بود.گرچه برخی کسب و کارها در آمریکا در نیمه دوم ماه می به تدریج بازگشایی شده اند ولی این تغییرات بعید است در آمارهای این ماه منعکس شود.

دومین رویداد مهم هفته جاری، اعلام تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا در روز پنجشنبه و آمارهای مربوط به تولیدات صنعتی در روز دوشنبه است. آمارهای سفارشات صنعتی و اشتغال بخش خصوصی نیز پنجشنبه منتشر خواهد شد. این آمارها در آستانه نشست مهم ژوئن فدرال رزرو آمریکا منتشر می شود. در منطقه یورو نیز سرمایه گذاران منتظر آمارهای سفارشات صنعتی آلمان در ماه آوریل و شاخص خرید مدیران در بریتانیا هستند.

مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری را بشناسیم

مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته جاری

سومین رویداد مهم ادامه تنش های سیاسی تجاری و اقتصادی بین آمریکا و چین دو ابرقدرت بزرگ اقتصاد جهان خواهد بود. قانون جدید امنیتی چین درباره هنگ کنگ عامل جدید تشدید تنش بین پکن و واشنگتن بوده است. اینکه آیا ترامپ به دنبال لغو فاز نخست توافق تجاری با آمریکا است یا قصد دارد تحریمهایی را علیه چین اعمال کند، تاثیر زیادی بر بازارهای مالی و سهام دنیا طی روزهای آینده خواهد داشت.

چهارمین رویداد مهم اقتصادی ، توسعه و گسترش برنامه محرک مالی و پولی بانک مرکزی اروپا برای مقابله با تبعات منفی بحران شیوع ویروس کرونا است. مقام های رسمی اروپا هنوز امیدوارند که برنامه های محرک مالی و پولی جدیدی از سوی بانک مرکزی اروپا اعلام شود.

 پیش بینی می شود بانک مرکزی اروپا یک برنامه 500 میلیارد یورویی را برای حمایت از رشد و رونق اقتصادی منطقه یورو تا اواسط 2021 میلادی معرفی و رونمایی کند.

پنجمین رویداد مهم نیز دور جدید مذاکرات برگزیت در آستانه نشست رهبران اروپا در روزهای 18 و 19 ژوئن است. تا ضرب الاجل 31 دسامبر برای خروج نهایی و رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا فرصت زیادی باقی نیست و در نهایت بریتانیا باید با توافق تجاری یا بدون توافق ، از اتحادیه اروپا خارج شود. مذاکرات تاکنون پیشرفت چندانی نداشته و دو طرف از همدیگر خواسته اند تا انعطاف بیشتری را برای دستیابی به پیشرفت محسوس در مذاکرات نشان دهند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان