بحران کرونا باعث کاهش 2.2 میلیون بشکه از تولید نفت آمریکا شد


کرونا باعث کاهش تولید نفت آمریکا

وزیر انرژی آمریکا از کاهش 2.2 میلیون بشکه ای تولید نفت خام این کشور به خاطر کاهش قیمت و افت شدید تقاضا خبر داده است. به گزارش پلاتز، Dan Brouillette وزیر انرژی آمریکا اذعان کرد که کرونا و افت تقاضا و کاهش قیمت جهانی باعث شده است تا تولید نفت آمریکا روزانه بیش از 2.2 میلیون بشکه کاهش یابد.

بر اساس این گزارش وی افزود: امیدواریم با کاهش محدودیت های قرنطینه ای و بازگشت صنایع به حالت عادی و نرمال پیش از بحران کرونا، روند تولید نفت ما بار دیگر صعودی شود. این بسیار مهم است که مشاهده کنیم صنعت انرژی ما به سطوح پیش از بحران کرونا باز می گردد.

بحران کرونا باعث کاهش 2.2 میلیون بشکه از تولید نفت آمریکا شد :

کرونا باعث کاهش تولید نفت آمریکا

آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد تولید نفت طی هفته گذشته به 11.5 میلیون بشکه در روز رسیده که 1.6 میلیون بشکه از 13 مارس کاهش داشته است. وزیر انرژی آمریکا اظهار داشت: وضعیت آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان به دونالد ترامپ این اهرم فشار را داده است تا درباره یک توافق برای پایان دادن به جنگ قیمت نفت بین عربستان سعودی و روسیه، مذاکره کند.

وی درباره تلاش های دولت آمریکا برای پر کردن ذخایر راهبردی انرژی در حالی که قیمت نفت پایین است، گفت: وزارت انرژی آمریکا به دنبال مذاکره با تولیدکنندگان نفت برای قراردادهای بیشتر اجاره انبارهای خصوصی است.  در ماه مارس دموکراتهای کنگره با درخواست وزارت انرژی آمریکا برای خرید 3 میلیارد دلار نفت خام با هدف پر کردن ذخایر راهبردی مخالفت کردند. میزان ذخایر راهبردی نفتی آمریکا طی هفته گذشته با 1.9 میلیون بشکه افزایش به 641.6 میلیون بشکه رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان