رئیس فدرال رزرو دالاس: نژادپرستی سیستماتیک به ضرر رشد اقتصادی است


نژادپرستی سیستماتیک ضرر رشد اقتصادی

رئیس فدرال رزرو دالاس در اظهاراتی تاکید کرد نژادپرستی سیستماتیک و نرخ بیکاری بالا در بین آمریکایی های سیاه پوست و دورگه، به ضرر رشد و رونق اقتصادی آمریکا است. به گزارش رویترز، روبرت کاپلان در مصاحبه با شبکه سی بی اس تصریح کرد: یک اقتصاد فراگیرتر و جامع تر که در آن همه بتوانند یک فرصت برابر داشته باشند به معنای رشد سریعتر نیروی کار، رشد سریعتر بهره وری و رشد سریعتر اقتصادی خواهد بود.

وی در ادامه افزود: من با رافائل بوستیچ رئیس فدرال رزرو آتلانتا هم نظر هستم که روز جمعه خواستار پایان یافتن نژادپرستی در جامعه آمریکا شده و راهکارهایی را برای کمک بانک مرکزی آمریکا در این زمینه ارائه داده است.

رئیس فدرال رزرو دالاس: نژادپرستی سیستماتیک به ضرر رشد اقتصادی است : 

بوستیچ تنها سیاستگذار سیاهپوست فدرال رزرو آمریکا به شمار می رود. اظهارات مقام های ارشد بانک مرکزی آمریکا پس از اعتراضات چند هفته اخیر در سراسر آمریکا و برخی کشورهای جهان علیه قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست توسط یک مامور پلیس سفیدپوست در مینیاپولیس است.

کاپلان افزود: این مساله به نفع آمریکا است. سریعترین نرخ رشد در بین گروه های جمعیتی در امریکا متعلق به سیاهپوستان و دورگه ها است. اگر آنها به طور مساوی مشارکت نکنند، رشد اقتصاد امریکا بسیار کند خواهد شد. 

وی اظهار داشت: فدرال رزرو آمریکا سالهاست که برای آموزش مهارتها به سیاهپوستان و دورگه های لاتین همکاری کرده است چرا که نرخ بیکاری در بین این دو گروه بسیار بیشتر از سفیدپوستان است. 

کاپلان گفت: نرخ بیکاری به طور کلی رو به کاهش است، البته بیکاری در زمان اعمال قرنطینه به شدت بالا رفته بود، و من پیش بینی می کنم که از ماه جاری با رشد مثبت اشتغال روبرو خواهیم شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان