کاهش 50 درصدی دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا در سال 2020


تازه ترین آمارهای رسمی شرکت تحقیقاتی Enverus نشان می دهد تعداد دکل های حفاری فعال در آمریکا در پایان سال 2020 میلادی با افت 50 درصدی روبرو شده است.به گزارش پلاتس، شرکت تحقیقاتی Enverus با انتشار جدیدترین آمارهای خود اعلام کرده است که تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا تا پایان سال 2020 به 407 رسیده که نسبت به سال 2019 میلادی بیش از 50 درصد کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش تعداد دکل های حفاری نفتی در آمریکا هفته پایانی 2020 میلادی با 7 مورد کاهش به 293 رسیده و تعداد دکل های حفاری گازی نیز با یک مورد کاهش به 114 دکل رسیده است. این در حالی است که تعداد دکل های حفاری نفت و گاز در آمریکا پیش از شیوع ویروس کرونا در سال 2019 به بیش از 840 مورد رسیده بود.

با این حال، گرچه تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا در سال 2020 با افت شدیدی روبرو شده ولی این رقم در سه ماه پایانی سال گذشته نسبت به سه ماه سوم بیش از 30 درصد رشد داشته است.با تولید چند واکسن برای مقابله با ویروس کرونا، اعتماد نسبت به صنعت حفاری افزایش یافته و پیش بینی می شود با رشد تقاضای انرژی، وضعیت صنعت حفاری آمریکا در سال 2021 بهتر شود.

تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا در دو هفته پایانی 2020 میلادی با کاهش روبرو شده است. واحد تحقیقات پلاتس پیش بینی می کند که تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا تا دسامبر 2021 میلادی به بیش از 630 مورد خواهد رسید.بسیاری از تحلیلگران مسائل انرژی بر این باورند که با بهبود وضعیت بازار جهانی انرژی، تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در امریکا افزایش خواهد یافت. 

در حالی که تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا در ابتدای سال 2020 به بیش از 836 مورد رسیده بود ولی شیوع ویروس کرونا از ماه مارس عامل اصلی تعطیلی بسیاری از پروژه های حفاری بوده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان