شاخص اعتماد تجاری آلمان در ماه اکتبر برای چهارمین بار متوالی با کاهش روبرو شده و به پایین ترین سطح خود در 6 ماه اخیر رسیده است.

به  گزارش رویترز، در شرایطی که موانع چرخه عرضه و تولید در اقتصاد آلمان همچنان ادامه دارد، تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد شاخص اعتماد تجاری در این کشور طی ماه اکتبر به پایین ترین سطح خود در 6 ماه اخیر رسیده است.

این برای چهارمین ماه متوالی است که این شاخص با کاهش روبرو شده است. افزایش قیمت انرژی و رشد چشمگیر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا فشار زیادی را بر رشد و رونق اقتصادی آلمان وارد کرده و تاثیر زیادی بر کاهش شدید شاخص اعتماد تجاری داشته است.

موسسه آیفو در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که شاخص اعتماد تجاری در آلمان از 98.9 واحد در ماه سپتامبر به 97.7 واحد در ماه اکتبر رسیده است. این پایین ترین شاخص اعتماد تجاری آلمان از آوریل تاکنون به شمار می رود.

بانک مرکزی آلمان نیز هشدار داده است که رشد اقتصادی این کشور در سه ماه پایانی امسال با کاهش روبرو خواهد شد.

بانک مرکزی آلمان پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی در سال 2021 بسیار کمتر از رقم 3.7 درصدی است که در ماه ژوئن اعلام شده است.

موسسه آیفو در یک تحقیق و بررسی اعلام کرده است که نیمی از شرکت های صنعتی آلمانی قصد دارند به علت مشکلات مربوط به چرخه تولید و عرضه، قیمت های خود را افزایش دهند.

اقتصاد آلمان در سه ماه سوم امسال به رشد 1.6 درصدی دست یافته است. دولت آلمان نیز قرار است چهارشنبه پیش بینی جدید خود درباره رشد اقتصادی را اعلام کند. موسسات  بزرگ پژوهشی المان پیش بینی کرده اند که رشد اقتصادی این کشور امسال به کمتر از 2.4 درصد خواهد رسید.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان