اونس طلا در بالاترین سقف قیمتی 4 ماهه قرار گرفت


بهای جهانی طلا در مبادلات امروز دوشنبه به بالاترین سطح خود در 4 ماه و نیم اخیر رسیده است.

به گزارش رویترز، تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که افت ارزش دلار آمریکا و افزایش فشارهای تورمی در آمریکا و اروپا علت اصلی رشد تقاضا و قیمت جهانی طلا محسوب می شود.

بر اساس این گزارش، تحلیلگران اقتصادی تاکید کردند: کاهش شدید قیمت ارزهای مجازی و دیجیتال به خصوص بیت کوین نیز یک عامل مهم دیگر برای افزایش تقاضا و قیمت طلا بوده است.

این گزارش افزود: قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به بیش از 1883 دلار رسیده است. قیمت طلا هفته گذشته نیز تا سطح 1889 دلار افزایش یافت که بالاترین رکورد از 8 ژانویه به شمار می رود.

تحلیلگران ارشد اقتصادی موسسه دیلی اف ایکس بر این باورند که افت شاخص دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی از یک سو و نگرانی ها درباره افزایش فشارهای تورمی در آمریکا و اروپا از سوی دیگر بیشترین نقش را در افزایش قیمت جهانی طلا داشته است.

این تحلیلگران تاکید کردند: افت شدید قیمت ارزهای مجازی و دیجیتال نیز تقاضا برای طلا را به شدت افزایش داده و آن را به یک سرمایه گذاری جذاب تبدیل کرده است. به نظر می رسد سطح مقاومتی حساس و روانی برای اونس طلا ، قیمت 1900 دلاری خواهد بود.

باید دید قیمت طلا با نزدیک شدن به این سطح روانی مهم، چه واکنشی نشان خواهد داد.

شاخص ارزش دلار آمریکا در برابر ارزهای معتبر بین المللی به پایین ترین سطح خود در 3 ماه اخیر رسیده است.

افزایش تورم در آمریکا و اروپا نیز تمایل سرمایه گذاران برای پوشش ریسک ناشی از این مساله و خرید طلا را افزایش داده است.

قیمت بیت کوین روز یکشنبه با افت 13 درصدی روبرو شد تا از اوج قیمت 64 هزار دلاری امسال خود بیش از 50 درصد کاهش یافته باشد.

قیمت پالادیوم نیز امروز با یک درصد افزایش به 2810 دلار رسیده و قیمت نقره نیز با 0.4 درصد افزایش به بیش از 27.64 دلار رسیده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان