تحلیلگران انرژی بر این باورند که روند سریع واردات نفت خام چین که از سال 2020 میلادی پس از افت شدید قیمت آغاز شده، با افزایش قیمت به 70 دلار متوقف خواهد شد.

به گزارش اویل پرایس، تحلیلگران انرژی پیش بینی می کنند تصمیم چین برای پرکردن ذخایر راهبردی نفتی احتمالا با افزایش قیمت جهانی نفت متوقف می شود.

این مساله سیگنال مهمی برای بازار جهانی نفت است و نشان می دهد چین به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت دنیا، واردات خود را کاهش خواهد داد.

پیش بینی می شود چین در ماه آوریل از ذخایر نفت خود استفاده کرده و پالایشگاه های این کشور طی ماه گذشته بیشتر از واردات و تولید داخلی، نفت خام پالایش کرده اند.

آمارها نشان می دهد چین در ماه آوریل به طور متوسط روزانه 280 هزار بشکه از ذخایر نفتی خود برداشت کرده است.

اداره ملی آمار چین نیز اعلام کرده است تولید فرآورده های پالایشگاهی در ماه آوریل 7.5 درصد رشد داشته و به 14.09 میلیون بشکه در روز رسیده است. این رقم در آوریل 2020 میلادی به 13.1 میلیون بشکه در روز رسیده بود.

به دلیل آنکه چین مقدار رسمی ذخایر استراتژیک نفتی خود را اعلام نمی کند، تحلیلگران تلاش می‌کنند سیاست خرید نفت خام چین را در چند ماه آینده پیش بینی کنند.

برآوردها نشان می دهد چین در ماه مارس 1.63 میلیون بشکه در روز نفت خام به ذخایر راهبردی خود افزوده باشد. این کشور در ماه‌های ژانویه و فوریه سال جاری میلادی 920 هزار بشکه در روز نفت خام به این ذخایر اضافه کرده بود.

اگر ذخایر چین به دنبال واردات بالای این کشور در تابستان سال گذشته میلادی و در بحبوحه قیمت فوق ارزان نفت در حال پر شدن باشند و اگر قیمت نفت طی چند ماه آینده حدود 70 دلار در هر بشکه باقی بماند، می‌توان نتیجه گرفت که روند ذخیره نفت خام چین به پایان رسیده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان