واردات نفت خام آمریکا به بالاترین سطح در 2 سال اخیر رسید


تازه ترین آمارهای گمرکی نشان می دهد واردات نفت خام پالایشگاه های آمریکا طی ماه گذشته به بالاترین رقم در 2 سال گذشته رسیده است.

گرچه افزایش واردات نفت خام آمریکا در فصل سفرهای تابستانی مساله ای عادی و مرسوم به شمار می رود ولی رشد فزاینده امسال در شرایطی است که دولت بایدن از پالایشگاه ها خواسته است تا تولید را افزایش داده و حاشیه سود خود را کاهش دهند تا روند صعودی قیمت ها متوقف شود.

قیمت نفت خام سنگین ارزان تر از نفت سبک شیل است که در ایالات متحده تولید می شود و معمولا می توان از آن دیزل بیشتر و بنزین کمتری تولید کرد.

سطح ذخایر دیزل آمریکا طی ماه گذشته با افت شدید 19 درصدی روبرو شده است.

آمارهای رسمی نشان می دهد پالایشگاه های آمریکا طی ماه گذشته 33.5 میلیون بشکه نفت خام سنگین وارد کردند که بالاترین رکورد در 2 سال اخیر به شمار می رود.

58 فروند کشتی روزانه 1.1 میلیون بشکه نفت خام مکزیک، اکوادور و عراق را در بنادر آمریکا تحویل داده اند.

تحلیلگران انرژی بر این باورند که بازار آمریکا اکنون با رشد فزاینده تقاضای سوخت پایین بودن سطح ذخایر فرآورده های نفتی و محدودیت ظرفیت تولید پالایشگاهی روبرو است.

کرک اسپرد آمریکا که ابزاری برای سنجش حاشیه سود پالایشگاه ها است و شامل بنزین و دیزل می شود، طی ماه جاری به بیش از 62.52 دلار رسیده است.

این در شرایطی است که تقاضای سوخت به شدت افزایش یافته و ظرفیت پالایشگاه های آمریکا از 2019 تاکنون یک میلیون بشکه کاهش یافته است.

واردات نفت خام سنگین مکزیک به بیش از 507 هزار بشکه در روز رسیده که بالاترین رقم در 11 ماه گذشته به شمار می رود.

واردات نفت سنگین بصره عراق نیز طی ماه گذشته به بیش از 129 هزار بشکه در روز رسیده است و واردات نفت اورینت اکوادور نیز به بیش از 112 هزار بشکه در روز رسیده که بالاترین رقم در یک سال اخیر محسوب می شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان