پیش بینی مدیر سابق شرکت بی پی درباره قیمت نفت در سال 2021


مدیر مالی سابق شرکت بریتیش پترولیوم پیش بینی می کند که میانگین قیمت هر بشکه نفت در سال 2021 میلادی به 45 تا 55 دلار خواهد رسید.به گزارش پلاتس، برایان گیلواری در مصاحبه ای تاکید کرد: قیمت جهانی نفت احتمالا طی 18 ماه آینده تقویت خواهد شد و به 45 تا 55 دلار در هر بشکه خواهد رسید اگر بازگشایی اقتصادها ادامه یابد و اوپک پلاس به تعهدات خود برای کاهش تولید و عرضه ادامه دهد.

بر اساس این گزارش وی افزود: اگر تقاضای جهانی نفت پس از افت شدید در ماه آوریل با رشد و رونق مناسبی روبرو شود، قیمت نفت حتی از این محدوده نیز فراتر خواهد رفت. گرچه هنوز نگرانی هایی درباره بازگشت تدابیر قرنطینه ای به خاطر موج دوم شیوع ویروس کرونا وجود دارد ولی تقاضای بنزین و گازوئیل در بازارهای مهمی مثل آمریکا و اروپا به سطح قبل از بحران کرونا بازگشته است. 

گیلواری افزود: من انتظار رشد فزاینده قیمت نفت را ندارم ولی حداقل در کوتاه مدت می توانید انتظار افزایش قیمتها را داشته باشید. به نظر من فعلا باید منتظر کاهش ذخایر انرژی جهان باشیم تا بعدا بتوانیم درباره قیمت 45 تا 55 دلاری نفت طی ماه های آینده با قاطعیت بیشتری صحبت کنیم. تحولات مربوط به کرونا نیز تاثیر زیادی خواهد داشت. ذخایر جهانی نفت از زمان آغاز بحران شیوع ویروس کرونا تاکنون یک میلیارد بشکه افزایش داشته که این عامل فشار زیادی را بر قیمت نفت وارد کرده است.

گیلواری اظهار داشت: علاوه بر سطح ذخایر نفتی جهان، عامل مهم دیگری که می تواند بر قیمت نفت موثر باشد، سیاست های اوپک است. همه مسیرها به اوپک منتهی می شود. اوپک قطعا نمی خواهد سطح تولید نفت آمریکا به 13 میلیون بشکه در روز بازگردد. 

این در حالی است که برخی ناظران بازار نفت پیش بینی خود درباره قیمت نفت خام را افزایش داده اند به عنوان مثال سیتی گروپ پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت برنت طی سال آینده به 60 دلار خواهد رسید.بانک آمریکا نیز در گزارشی پیش بینی کرده است که قیمت نفت در دو سال آینده به 50 و 55 دلار خواهد رسید. واحد تجزیه و تحلیل اس اند پی گلوبال پلاس نیز پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت تا پایان 2021 میلادی به 50 دلار خواهد رسید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان