پیش بینی بوندس بانک درباره رشد اقتصادی چشمگیر آلمان


بانک مرکزی آلمان پیش بینی کرده است که اقتصاد این کشور سال آینده پس از پایان موج دوم شیوع ویروس کرونا با رشد چشمگیر و فزاینده ای روبرو خواهد شد.به گزارش رویترز، بوندس بانک در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد، اقتصاد آلمان در سال 2020 میلادی کمتر از براوردهای قبلی با افت روبرو خواهد شد و در سال 2021 میلادی نیز پس از موج دوم شیوع ویروس کرونا با رشد چشمگیری مواجه خواهد شد.

بر اساس این گزارش در حالی که بخش گسترده ای از منطقه یورو با قرنطینه موقت روبرو است، پیش بینی می شود اقتصاد این منطقه امسال با افت روبرو شود. ولی با آغاز توزیع و استفاده از واکسن کرونا امیدواری ها برای بهبود اوضاع اقتصادی منطقه یورو تا پایان 2021 میلادی افزایش یافته است.

بوندس بانک در ادامه این گزارش افزود: اقتصاد آلمان احتمالا امسال با افت 5.5 درصدی روبرو می شود که این رقم کمتر از افت 7.1 درصدی است که قبلا پیش بینی شده بود. 

انتظار می رود رشد اقتصادی آلمان در سال 2021 میلادی به بیش از 3 درصد برسد. 

آلمان بزرگترین اقتصاد منطقه یورو به شمار می رود که با بهبود اوضاع آن می توان به افزایش رشد اقتصادی سایر کشورهای منطقه امیدوار شد. 

ینس ویدمن رئیس بوندس بانک المان گفت: پیش بینی ما این است که رشد تولید ناخالص داخلی آلمان پس از سه ماه پایانی 2020 و سه ماه نخست 2021 چشمگیر و فزاینده خواهد بود. 

وی افزود: انتظار ما این است که با پیشرفت های پزشکی در زمینه تولید و استفاده از واکسن کرونا و رشد مصرف، شاهد رونق مجدد اقتصاد آلمان از بهار 2021 میلادی باشیم. پس از آن رشد و رونق اقتصادی تسریع خواهد شد و تا 2022 میلادی به رشد اقتصادی 4.5 درصدی دست خواهیم یافت. 

بانک مرکزی اروپا پنجشنبه بسته محرک پولی جدیدی را تصویب کرده است.  پیش بینی می شود نرخ تورم آلمان در سال 2021 میلادی نیز با سرعت افزایش خواهد یافت.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان