تازه ترین آمارهای گمرک چین نشان می دهد واردات سنگ آهن این کشور در ماه ژوئن با رشد فزاینده ای روبرو شده است.به گزارش پلاتس، افزایش تقاضا از سوی کارخانه های فولادسازی موجب شده است تا واردات سنگ آهن چین در ماه ژوئن با رشد چشمگیری روبرو شود و دومین رکورد را در سال 2020 میلادی ثبت کند.

بر اساس این گزارش واردات سنگ آهن چین در ماه ژوئن به بیش از 101.7 میلیون تن رسیده است. واردات سنگ آهن چین از برزیل در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل با 46 درصد رشد به 17 میلیون تن رسیده است. 

وزارت صنعت و تجارت خارجی برزیل نیز اعلام کرده است که صادرات سنگ آهن به چین از ماه های آوریل و می به تدریج با افزایش روبرو شده و در ماه ژوئن به اوج خود رسیده است.واردات چین از استرالیا که بزرگترین منبع تامین کننده سنگ آهن این کشور به شمار می رود، در ماه ژوئن ب به 66.1 میلیون تن رسیده است. این رقم نسبت به ماه قبل 12 درصد و نسبت به سال قبل 18 درصد رشد داشته است.

در حالی که ژوئن آخرین ماه سال مالی استرالیا به شمار می رود، برخی شرکتهای معدنی این کشور مثل بی اچ پی و اف ام جی تلاش کرده اند تا در آخرین ماه سال مالی خود سنگ آهن بیشتری به چین صادر کنند.

واردات سنگ آهن چین از کشورهای هند اوکراین و روسیه نیز در ماه ژوئن رکورد جدیدی ثبت کرده و به ترتیب به 4.6 و 2.9 و 1.3 میلیون تن رسیده است. 

با توجه به افت تقاضای جهانی سنگ آهن، کشورهای تولیدکننده برای فروش و صادرات سنگ آهن تولیدی خود تا حد زیادی به بازار چین وابسته هستند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان