مخالفت چین با درخواست آمریکا برای آزادسازی ذخایر نفتی


در حالی که قیمت جهانی نفت از ابتدای سال 2022 تاکنون روند کاملا صعودی داشته ولی چین با درخواست آمریکا برای آزادسازی ذخایر انرژی مخالفت کرده است.

به گزارش رویترز، امارهای رسمی نشان می دهد چین از اول فوریه 2022 تاکنون نه تنها ذخایر نفتی خود را آزاد نکرده بلکه خرید نفت را نیز افزایش داده و عملا با درخواست واشنگتن برای آزادسازی ذخایر انرژی و کمک به کاهش قیمت انرژی مخالفت کرده است.

بر اساس این گزارش قیمت نفت هفته گذشته پس از حمله روسیه به اوکراین به بیش از 100 دلار در هر بشکه رسید یعنی برای نخستین بار از سال 2014 میلادی.

تاکنون برخی کشورهای بزرگ مصرف کننده نفت از جمله ژاپن کره جنوبی انگلیس و هند با درخواست بایدن برای آزادسازی ذخایر انرژی موافقت کرده اند. آمریکا در نوامبر گذشته اقدام به آزادسازی 50 میلیون بشکه از ذخایر نفتی خود کرده است.

 

برخی منابع آگاه گفته اند که پکن سریعا پس از دیدار روسای جمهور چین و روسیه در اوایل فوریه، واردات نفت خود را افزایش داده است.

ذخایر نفت خام چین از اوایل نوامبر تاکنون بیش از 30 میلیون بشکه افزایش‌یافته است.  تصاویر ماهواره‌ای نشان می دهد چین بیش از 950 میلیون بشکه ذخایر نفتی در اختیار دارد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان