نکات مهم کنفرانس اطلاع رسانی كالسيمين‌


  • باتوجه به کاهش قابل ملاحظه موجودی انبارهای فلزات لندن در ماه ژانویه 2020 که به کمترین میزان تاریخی خود رسیده بود زمینه رشد قیمت شمش روی فراهم شد ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا و افت تقاضا این روند متوقف شد و مجدداً از ماه مارس روند افزایشی یافت و در حال حاضر بالای 2000 دلار در حال معامله می باشد . با توجه به اینکه نرخ معاملات این محصول برای فروش سه ماهه اندکی بیش از بهای فروش نقدی است انتظار میرود در ماههای آتی به بالای 2100دلار و بیشتر برسد .
  • میزان مصرف سالیانه پودر روی بستگی به میزان تولید شمش روی دارد و معمولاً بین 4 الی 4.5 درصد تولید شمش روی میباشد .
  • برای تولید یک تن پودر روی معمولاً یک تن شمش off grade  مصرف میشود .
  • نرخ فروش اسید توسط انجمن تولید کنندگان اسید سولفوریک تعیین می شود و متاثر از نرخ خرید گوگرد از پالایشگاه های کشور میباشد . بخش عمده اسید تولید شده توسط شرکت ذوب و احیا روی قشم به مصرف می رسد و در صورت وجود مازاد به فروش می رسد . نرخ فروش اسید طبق آخرین گزارش صورتهای مالی حسابرسی شده در سامانه کدال در دسترس می باشد . 
  • به دلیل پراکندگی و حجم پسماندهای حاصل از ماده معدنی امکان اندازه گیری دقیق حجم دپوی سد باطله های شرکت  وجود ندارد . متوسط عیار سرب و روی باطله های موجود بین 4 الی 8 درصد می باشد . از آنجایی که فروش یا مصرف مستقیم آن به دلیل مقرون به صرفه نبودن توجیه اقتصادی ندارد شرکت با راه اندازی پروژه BZS  بخشی از کمبود مواد اولیه را از این طریق جبران کرد . 
  • در حال حاضر ضریب TC بین 280 تا 300 دلار دلار می باشد . 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان