نکات مهم کنفرانس اطلاع رسانی موسسه اعتباری ملل


  • با توجه به قانون رفع موانع تولید و تکلیف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت واگذاری شرکت های غیر مرتبط با بانک ها، به استحضار می رساند بررسی ها و برنامه ریزی لازم توسط هیئت مدیره موسسه به عمل آمده و مقرر است تمامی شرکت های غیر مرتبط منجمله شرکت گروه توسعه اقتصاد ملل از طریق پذیرش و عرضه سهام در بورس به فروش رسیده و یا از طریق مزایده و برابر با ضوابط مربوطه پس از ارزیابی و قیمت گذاری به فروش برسند.
  • در همین راستا دو شرکت لیزینگ توسعه و صنعت تجارت توس و شرکت عمران و مسکن سازان ایران از زیرمجموعه گروه توسعه اقتصاد ملل جهت پذیرش و عرضه در بورس مورد اقدام، مکاتبه و پیگیری های لازم قرار گرفته اند که نماد شرکت عمران و مسکن سازان ایران در بازار فرابورس درج گردیده است.
  • پیرو اطلاع رسانی های قبلی و مکاتبات به عمل آمده افزایش سرمایه از طریق مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت در دستور کار هیئت مدیره قرارداشته و پس از اخذ مجوز از بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
  • موسسه اعتباری ملل در حال حاضر دارای 340 شعبه فعال می باشد که از این تعداد 50 شعبه در محل مالکیتی فعالیت دارند و سایر شعب موسسه استیجاری می باشند، همچنین لازم به ذکر است ساختمان اداری و مرکزی موسسه نیز پنج باب می باشد.
  • املاک موسسه دارای کاربری های تجاری و اداری شامل زمین، ساختمان، مستحدثات می باشند که تا تاریخ این گزارش بهای تمام شده املاک مذکور 5.105 میلیارد ریال است، لازم به ذکر است آخرین افزایش سرمایه موسسه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های سال 1393 صرفاً از محل مازاد تجدید ارزیابی زمین صورت گرفته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان