نکات مهم کنفرانس اطلاع رسانی شرکت فجر انرژي خليج فارس (بفجر)


کنفرانس اطلاع رسانی شرکت بفجر

نکات مهم و تحلیل کدال کنفرانس اطلاع رسانی شرکت فجر انرژي خليج فارس (بفجر) :

  • محاسبات نرخ های فروش محصولات برای سالهای 1397 و 1398 مطابق با دستورالعمل شورای رقابت و توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام و به این شرکت ابلاغ شده است که بر اساس آن افزایش نرخ های فروش محصولات شرکت فجر برای سال 98 نسبت به نرخ های فروش سال 97 معادل 37.5 درصد افزایش داشته است .
  • نرخ بهای هر متر مکعب گاز سوخت مصرفی نیروگاه شرکت فجر برای سال 1398 و سال 1399 با احتساب بالاسری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی حدود 1500 ریال میباشد . از طرفی با توجه به اینکه شرکت فجر قسمتی از برق تولیدی خود را به شبکه سراسری برق ایران ارسال و به فروش میرساند لذا بهای گاز مصرفی این بخش طبق نرخ نیروگاهی شرکت توانیر محاسبه می شود . 

نکات مهم کنفرانس اطلاع رسانی شرکت فجر انرژي خليج فارس (بفجر) :

  • عمده تغییرات در حجم فروش محصولات در سال 1399 مربوط به راه اندازی شرکتهای پالایش گاز بید بلند با ظرفیت بیش از 60 مگاوات و همچنین پترو کیمیای ابن سینا 6 مگاوات مصرف برق می باشد . ضمنا ً مطابق با اعلام شرکت پتروشیمی کارون ، ظرفیت برق مورد نیاز طرح توسعه آن شرکت از نیمه دوم سال 1400 حدود 40 مگاوات می باشد که مصرف متناسب با افزایش ظرفیت بهره برداری ، منوط به راه اندازی عملیاتی این طرحها می باشد که پس از قطعی شدن مراتب اطلاع رسانی خواهد شد. 
  • مقدار فروش بخار و برق در سال مالی فعلی مطابق با برنامه تولید و فروش مصوب می باشد .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان