تقویم اقتصادی هفته پیش رو: نگرانی ها از ابتلای ترامپ به ویروس کرونا


تحلیلگران بین المللی بر این باورند که ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا موجب تشدید نااطمینانی های انتخاباتی در آمریکا شده است.به گزارش اینوستینگ، مهمترین رویداد هفته پیش رو، وضعیت سلامتی ترامپ و ابتلای وی به ویروس کرونا است.

ترامپ روز شنبه گفته است که روزهای آینده آزمون واقعی در درمانش خواهد بود. این در حالی است که اظهارات متناقض مقام های ارشد کاخ سفید و تیم پزشکی ترامپ درباره وضعیت سلامتی وی، به ابهامات افزوده است. پزشک ترامپ گفته است که اگر روند درمان وی پیشرفت داشته باشد، احتمالا به زودی از بیمارستان نظامی والتر رید مرخص خواهد شد. 

در حالی که کمتر از یک ماه زمان به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آمریکا باقی است، ترامپ در اکثر نظرسنجی ها از بایدن عقب تر است. 

دومین رویداد مهم هفته جاری، ادامه مذاکرات سخت و طاقت فرسا بر سر بسته محرک مالی و اقتصادی کرونا در آمریکا است.

بیماری ترامپ نیز فشار زیادی به مذاکرات کاخ سفید و کنگره وارد کرده است. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که مذاکرات ادامه دارد. وی از شرکتهای هواپیمایی خواسته است تا اخراج کارکنان خود را متوقف کنند. 

وی از احتمال تصویب یک بسته نجات اقتصادی برای شرکتهای هواپیمایی خبر داده است. ولی هنوز مشخص نیست که بیماری ترامپ و آمارهای ضعیف تر از انتظار اشتغال در ماه سپتامبر موجب شود که کنگره بتواند این بسته محرک مالی و اقتصادی را تصویب کند.

سومین رویداد مهم هفته، ادامه نوسانات شدید در بازارهای مالی آمریکا است. بسیاری از سرمایه گذاران نگران بدتر شدن حال ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر هستند و این مساله تاثیر منفی زیادی بر بازارهای سهام داشته است. 

بازارهای مالی آمریکا همچنین منتظر تصویب بسته محرک مالی و اقتصادی از سوی کنگره هستند. 

این دو عامل مهم، نااطمینانی شدیدی را بر بازارهای مالی آمریکا حاکم کرده است.

چهارمین رویداد مهم هفته جاری، سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز سه شنبه در انجمن ملی اقتصاددانان تجاری است. 

سایر مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا نیز طی روزهای آینده سخنرانی خواهند داشت. فدرال رزرو همچنین قصد دارد روز چهارشنبه متن مذاکرات نشست سپتامبر را منتشر کند. 

پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز نشست وزرای دارایی منطقه یورو برای مذاکره درباره اجرای بسته 750 میلیارد یورویی رونق اقتصادی و مقابله با ویروس کرونا است. 

علی رغم تصویب این بسته محرک مالی و اقتصادی، هنوز اختلاف نظرهای زیادی در بین کشورهای اروپایی در خصوص نحوه توزیع منابع مالی وجود دارد. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان