شاخص اعتماد مصرف کننده در اقتصاد آمریکا به بالاترین حد در 6 ماه اخیر رسید


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد شاخص اعتماد مصرف کننده در آمریکا طی ماه سپتامبر به بالاترین سطح خود در 6 ماه اخیر رسیده است.به گزارش بلومبرگ، در حالی که امیدواری آمریکایی ها نسبت به چشم انداز اقتصادی این کشور رو به بهبود است، شاخص اعتماد مصرف کننده در این کشور نیز طی ماه سپتامبر به بالاترین سطح در 6 ماه اخیر رسید.

بر اساس این گزارش شاخص اعتماد مصرف کننده دانشگاه میشیگان برای ماه سپتامبر به بیش از 78.9 واحد رسیده است این رقم در ماه اوت به 74.1 واحد رسیده بود. 

نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان ارشد نشان می داد که این شاخص در ماه سپتامبر به 75 واحد خواهد رسید. 

این تحلیل و بررسی نشان می دهد که تنها 16 درصد مردم آمریکا پیش بینی می کنند اوضاع اقتصادی طی سال آینده بدتر خواهد شد که این پایین ترین رقم از سال 2015 به شمار می رود. 

اوضاع اقتصادی و بازار کار و اشتغال آمریکا طی ماه های اخیر به تدریج رو به بهبود بوده است. 

البته شاخص اعتماد مصرف کننده در آمریکا همچنان پایین تر از سطحی است که قبل از شیوع ویروس کرونا ثبت شده بود. 

در حالی که ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی افزایش یافته است، شاخص اس اند پی 500 طی هفته های اخیر نوسانات زیادی داشته است. 

یک گزارش دیگر نیز که اخیرا منتشر شده نشان می دهد وضعیت بازار کار و اشتغال به تدریج رو به بهبود است و تعداد مدعیان دریافت بیمه بیکاری طی هفته گذشته با کاهش روبرو شده است. 

مصرف کنندگان نیز تمایل بیشتری برای خرید کالاهای سرمایه ای و بادام نشان می دهند. 

به نظر می رسد رویکرد مردم آمریکا نسبت به مسائل اقتصادی ، اشتغال و نهادهای مالی نقش مهمی در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر خواهد داشت. 

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، طی ماه های آینده 2 عامل مهم بر شاخص اعتماد مصرف کننده در آمریکا تاثیر گذار خواهد بود: نخست مسیر انتخابات ریاست جمهوری و در نهایت فرد پیروز و عامل دیگر تاخیر در دستیابی به واکسن کرونا. 

این تحقیق و بررسی نشان می دهد مصرف کنندگان آمریکایی برآورد می کنند نرخ تورم طی سال آینده به 2.7 درصد خواهد رسید. این رقم در ماه اوت 3.1 درصد اعلام شده بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان