ادامه روند صعودی دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا


تازه ترین آمارهای موسسه Enverus نشان می دهد تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا در هفته منتهی به 16 دسامبر افزایش داشته است.به گزارش پلاتس، موسسه Enverus اعلام کرد: تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا طی هفته منتهی به 16 دسامبر با 10 مورد افزایش به 414 رسیده است. 

بر اساس این گزارش به نظر می رسد شرکتهای پیمانکاری نفت و گاز در آمریکا در حال افزایش فعالیت های حفاری خود هستند، آن هم پس از کاهش تدریجی محدودیت های اعمال شده برای مقابله با ویروس کرونا.

طی هفته گذشته تعداد دکل های حفاری نفتی در آمریکا با 5 مورد افزایش به 300 و تعداد دکل های حفاری گازی نیز با 5 مورد افزایش به 114 رسیده است. 

این بار نیز ایالت تگزاس بیشترین مورد افزایش دکل های حفاری را به خود اختصاص داده است. 

کریستوفر ووی تحلیلگر ارشد موسسه مالی ولس فارگو در این باره گفت: به طور کلی فعالیت های حفاری در آمریکای شمالی فراتر از انتظارات بوده است. 

تجزیه و تحلیل کارشناسی پلاتس نشان می دهد فعالیت های حفاری در آمریکا تا سال 2023 میلادی روند صعودی خواهد داشت. 

جیمز وست تحلیلگر ارشد موسسه Enverus نیز گفت: اخبار مثبت درباره واکسن کرونا می تواند موجب تحریک فعالیت های حفاری در صنعت نفت و گاز آمریکای شمالی شود. 

تعداد دکل های حفاری در آمریکای شمالی طی سال 2020 میلادی به خاطر بحران ویروس کرونا و افت تقاضای انرژی، با کاهش چشمگیری روبرو شده است. 

تعداد دکل های حفاری نفت و گاز در امریکا در ماه مارس به 838 رسیده بود. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان