خبر راهبردی برای بازار جهانی مس: توقف پروژه بزرگ معدنی در شیلی


شرکت کودلکوی شیلی عملیات توسعه پروژه چند میلیارد دلاری معدن مس El Teniente را متوقف کرده است.به گزارش پلاتس، شرکت دولتی کودلکوی شیلی اعلام کرد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا این شرکت قصد دارد پروژه چند میلیارد دلاری توسعه معدن مس El Teniente را متوقف کند.

این شرکت در ادامه افزود: تدابیر موقت اتخاذ شده اجازه خواهد داد تا تعداد کارگران و پیمانکاران این معدن حدود 4500 نفر کاهش یابد. این اقدام موجب محدود شدن جابجایی ها و کاهش احتمال ابتلا به کرونا می شود.

پروژه توسعه معدن El Teniente که بزرگترین معدن زیرزمینی مس جهان است، موجب خواهد شد تا عمر این معدن تا نیمه دوم قرن حاضر ادامه یابد. 

این بزرگترین معدن مس شرکت کودلکو از نظر تولید است و بیش از یک چهارم تولید 1.7 میلیون تن مس این شرکت در سال گذشته را تشکیل داده است. این اقدام شرکت کودلکو پس از آن است که همه فعالیت های عمرانی این شرکت در شمال شیلی متوقف شده است از جمله پروژه 5 میلیارد دلاری توسعه معدن Chuquicamata . 

شیلی 30 درصد تولید جهانی مس را در اختیار دارد و در بحبوحه شیوع ویروس کرونا صنعت معدن این کشور تقریبا فعالیت خود را ادامه داده است. با این حال شرکتهای معدنی زیر فشار زیادی هستند تا تدابیر لازم برای حفاظت از جان و سلامتی کارگران را اتخاذ کنند. هفته گذشته اتحادیه کارگران شرکت کودلکو از مرگ دو کارگر دیگر بر اثر ویروس کرونا خبر داده است.اقتصاد شیلی در ماه می با افت شدید 15.3 درصدی روبرو شده و هزاران کسب و کار به خاطر شیوع ویروس کرونا مجبور به تعطیلی شدند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان