کاهش 8 درصدی تقاضای جهانی آلومینیوم در سه ماه نخست 2020


شرکت نروژی هیدرو در تازه ترین گزارش خود از کاهش شدید تقاضای جهانی آلومینیوم در سه ماه نخست امسال خبر داده است. به گزارش پلاتس، شرکت نروژی هیدرو در تحلیلی درباره بازار جهانی آلومینیوم اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا موجب افت شدید 8 درصدی تقاضای جهانی آلومینیوم در سه ماه نخست امسال شده و پیش بینی می شود بازار آلومینیوم امسال با مازاد عرضه روبرو شود.

کاهش 8 درصدی تقاضای جهانی آلومینیوم در سه ماه نخست 2020

کاهش تقاضای جهانی آلومینیوم

رئیس شرکت هیدروی نروژ در اظهاراتی تاکید کرد: تقاضای آلومینیوم در چین در سه ماه نخست امسال با افت 10 درصدی روبرو شده و تقاضای این فلز صنعتی در سایر کشورهای جهان نیز 7 درصد افت داشته است.

وی افزود: برآورد می شود تولید جهانی آلومینیوم در همین مدت با رشد 20 درصدی روبرو شده است. در نتیجه پیش بینی می شود بازار جهانی آلومینیوم در سه ماه نخست امسال با مازاد عرضه 2 میلیون تن روبرو شده است که بخش عمده ای از این مازاد عرضه مربوط به چین است. جای تعجب نیست که میزان ذخایر جهانی آلومینیوم نیز با افزایش چشمگیری روبرو شده باشد و به نظر می رسد اکنون ذخایر آلومینیوم جهان برای مصرف 70 روز کافی خواهد بود.

وی تصریح کرد: شرایط نامطمئن بازار هرگونه ارزیابی درباره چشم انداز بازار آلومینیوم در ادامه سال 2020 را بسیار مشکل کرده است ولی بی شک امسال با مازاد چشمگیر عرضه روبرو خواهیم شد. برآوردها نشان می دهد میزان مازاد عرضه آلومینیوم امسال در محدوده ای بین 1.5 تا 5.5 میلیون تن خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان