موسسه آهن و فولاد آمریکا: بازار جهانی فولاد تحت فشار ویروس کرونا قرار خواهد داشت


موسسه آهن و فولاد آمریکا AISI در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است بازار های جهانی فولاد تحت شیوع ویروس کرونا و رشد ذخایر و تولید فولاد چین همچنان زیر فشار زیادی قرار خواهد داشت. به گزارش پلاتس، موسسه آهن و فولاد آمریکا افزود: با توجه به افزایش تولید و ذخایر فولاد چین به خاطر شیوع ویروس کرونا، بازارهای جهانی فولاد همچنان فشار زیادی را تحمل خواهد کرد.
بر اساس این گزارش توماس گیبسون رئیس موسسه آهن و فولاد آمریکا گفت: فکر می کنم وجود ظرفیت مازاد تولید یک مساله مهم و جدی پس از این بحران خواهد بود. آمارهای رسمی چین نشان می دهد، در حالی که این کشور نخستین کشوری بود که تبعات شیوع کرونا را در ماه ژانویه مشاهده کرد، تولید فولاد خام آن در سه ماه نخست 2020 با 1.2 درصد رشد به 234.45 میلیون تن رسیده است.

بازار جهانی فولاد تحت فشار کرونا

افزایش تولید از یکسو و کاهش تقاضا از سوی دیگر موجب شد تا ذخایر فولاد چین تا پایان مارس به بیش از 100 میلیون تن افزایش یابد این رقم سه برابر بیشتر مارس 2019 بوده است. این در شرایطی است که کارخانه های فولادی آمریکا در واکنش به تاثیرات منفی بحران کرونا، تولید خود را طی هفته های اخیر کاهش داده اند و ظرفیت تولید این کارخانه ها تا هفته منتهی به 25 آوریل به 55.8 درصد کاهش یافته است، این رقم در هفته منتهی به 7 مارس به 81.6 درصد رسیده بود. تولید فولاد اروپا نیز طی هفته های اخیر 50 درصد افت داشته است.
گیبسون در ادامه گفت: با توجه به کاهش تولید فولاد از سوی شرکتهای آمریکایی، قانون مربوط به اعمال تعرفه علیه واردات فولاد که در مارس 2018 تصویب شده، همچنان باید اجرا شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان