افشائیات حاصل از کنفرانس اطلاع رسانی شرکت تولیدی چدن سازان


 • نرخ مواد اولیه مورد استفاده شرکت تابع نرخ نوسانات بازار بوده و قابل پیشبینی نیست. اما به دلیل اینکه در اکثر قراردادهای شرکت حداقل 50% پیش دریافت از مشتریان اخذ و در تامین مواد اولیه هزینه می شود، تغییر قیمت مواد اولیه در فرآیند تولید تاثیر نخواهد گذاشت.
 • پیرو گزارش عملکرد  6ماهه حسابرسی شده شرکت غلتک سازی، به ازای هر سهم 1،186 ریال سود محقق شده است. در صورت تداوم شرایط موجود به همین میزان سود نیز در 6 ماهه دوم محقق خواهد گردید.
 • درصد تقسیم سود شرکت مزبور مطابق امیدنامه 40% می باشد که در سال های قبل در همین حدود تقسیم شده و سال آتی نیز تابع تصمیم مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت است.
 • در حال حاضر برنامه ای برای پذیرش سایر شرکت های زیر مجموعه در بورس وجود ندارد.
 • طبق اعلام شرکت در سامانه کدال، هیئت مدیره با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی موافقت نموده است. در این راستا اقدامات اولیه انجام و کارشناسان کانون کارشناسان رسمی دادگستری مراحل نهایی عملیات کارشناسی را تکمیل و بزودی گزارش خود را ارائه خواهند کرد. بدیهی است میزان افزایش سرمایه پس از ارائه گزارش کارشناسان کانون مشخص خواهد شد و در حال حاضر مشخص نمی باشد.
 • نیاز به غلطک کشور همسو با راه اندازی طرح های توسعه صنعت فولاد رو به افزایش می باشد، در افق 1404 میزان غلتک مورد نیاز کشور 14،500 تن می باشد که شرکت چدن سازان برنامه های توسعه ای خود را در جهت دستیابی به ظرفیت مزبور به همراه تحقق 3،000 تن صادرات در سال تدوین و بصورت سالیانه در حال افزایش ظرفیت لازم بدین منظور می باشد. در حال حاضر سهم شرکت از ظرفیت بازار نورد گرم داخلی 85% می باشد و نیاز کشور به غلتک حدود 12،000-13،000 تن است.
 • پیشبینی تولید برای سال 1399،1400 و 1401 به ترتیب 10،500 ، 12،500 و 13،500 تن می باشد.
 • نوسانات مقداری فروش در سال های 94 تا 96 تابع شرایط خاص حاکم بر فضای اقتصادی کشور و صنعت فولاد و همچنین ترجیحات مصرف کنندگان برای واردات بخشی از نیاز خود می باشد. اما با توجه به افق 1404 و برنامه های دولت برای توسعه صنعت فولاد و همچنین افزایش قیمت ارز و افزایش اعتماد مصرف کنندگان در سایه افزایش کیفیت محصولات شرکت (که گواه آن رشد صادرات در سال های اخیر می باشد) پیش بینی می شود شرایط سالهای مزبور تکرار نشود.
 •  علیرغم شرایط سخت پیش روی صادرات، تلاش شرکت بر آن است که حدود 20% از محصولات خود را صادر نماید.
 • در ارتباط با شرکت غلتک سازان سپاهان؛ یک دستگاه کوره 15 تنی در حال راه اندازی می باشد و از ابتدای دیماه در مدار تولید قرار خواهد گرفت و همچنین قرارداد خرید دو دستگاه کوره 15 تنی دیگر نیز منعقد و پیش پرداخت آن انجام شده  و پیشبینی می شود از تیر ماه سال آینده در مدار تولید قرار گیرند و بررسی های خرید دو دستگاه کوره 15 تنی دیگر نیز در حال انجام است.
 • با توجه به اقدامات صورت گرفته در شرکت غلطک سازی سپاهان در زمینه افزایش راندمان تولید و همچنین افزایش ماشین آلات، میزان تولید برای سال 1399$ 1400 و 1401 به ترتیب 160 هزار تن، 200 هزار تن و 300 هزار تن برآورد می گردد.
 • تا قبل از شیوه نامه جدید در زمینه ساماندهی بازار محصولات فولادی، تعهد این شرکت عرضه حداکثر 5 هزار تن در بورس کالا بوده است، لیکن به موجب ابلاغیه جدید وزارت صمت در اجرای شیوه نامه مذکور، مقرر شده است که شرکت 10.7 هزار تن محصول خود را در بورس کالا عرضه نماید، و با توجه به عدم تطابق میزان عرضه و تقاضای محصولات فولادی در داخل کشور به نظر میرسد اجرای ابلاغیه فوق با اصلاحاتی امکان پذیر خواهد بود. نرخ فروش شمش فولادی شرکت غلتک سازان سپاهان در آذر ماه به طور متوسط 97،000 ریال بوده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان