رویدادهای مهم هفته جاری از دیدگاه تحلیلگران اینوستینگ


تحلیلگران بین المللی بر این باورند که افزایش چشمگیر موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و انتشار آمارهای اقتصادی این کشور و همین طور مذاکرات برگزیت از مهمترین رویدادهای هفته جاری به شمار می رود.به گزارش اینوستینگ، افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا نگاه بازارهای جهانی را بار دیگر به خود معطوف کرده است. فلوریدا و تگزاس دو ایالتی هستند که با رشد فزاینده موارد جدید ابتلا به کرونا روبرو هستند. 

افزایش موارد ابتلا به کرونا در ایالتهای جنوبی و غربی آمریکا که جزء آخرین ایالتها بودند که محدودیت های قرنطینه ای را اعمال کرده و نخستین ایالت هایی بودند که این محدودیت ها را لغو کردند، موجب نگرانی عمیق کارشناسان بهداشت و سلامت شده است. بسیاری از سرمایه گذاران همچنان نگران وضعیت اقتصادی آمریکا در پی شیوع ویروس کرونا هستند.

دومین رویداد مهم هفته جاری انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا است. موسسه مدیریت عرضه آمریکا آمارهای مربوط به فعالیت های غیرصنعتی را منتشر خواهد کرد. پیش بینی می شود فعالیت های غیر صنعتی آمریکا بار دیگر به مدار مثبت بازگشته است. موسسه آی اچ اس مارکیت نیز آمارهای فعالیت تجاری را اعلام می کند.روز پنجشنبه نیز آمارهای مربوط به مدعیان دریافت بیمه بیکاری منتشر خواهد شد. شاخص قیمت تولیدکننده نیز جمعه منتشر خواهد شد

سومین رویداد مهم، پیش بینی سرمایه گذاران درباره وضعیت بازارهای مالی و سهام دنیا در شش ماه دوم 2020 میلادی است. آمارهای اقتصادی اروپا و چین نشان می دهد رونق بازار سهام و سرمایه در شش ماه دوم نیز همانند شش ماه نخست ادامه خواهد داشت. ولی هنوز چند مانع وجود دارد. به درستی مشخص نیست که آیا کنگره آمریکا برنامه اعطای مستمری بیکاری را بعد از 31 جولای نیز ادامه خواهد داد یا نه. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر نیز تعیین کننده است، به خصوص اگر جو بایدن پیشتازی اش در نظرسنجی ها را ادامه دهد. اتحادیه اروپا نیز قصد دارد تشکیل 750 میلیارد یورویی را با هدف حمایت از رشد و رونق اقتصادی مورد بررسی قرار دهد. 

چهارمین رویداد مهم هفته جاری، چالش های منطقه یورو است. آلمان به تازگی ریاست دوره ای و شش ماهه اتحادیه اروپا را بر عهده گرفته است، آن هم در شرایطی که با عمیق ترین رکود از جنگ جهانی دوم روبرو است.رهبران اروپایی باید بر سر بودجه یک تریلیون یورویی به توافق برسند آن هم در شرایطی که منطقه یورو با بحران شیوع کرونا و چالش برگزیت روبرو است. 

پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز موانع و چالش های مربوط به مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است. مذاکرات هفته گذشته به خاطر اختلافات جدی بین دو طرف به بن بست رسیده است. بریتانیا 31 ژانویه رسما از اتحادیه اروپا خارج شده ولی تا پایان امسال فرصت دارد تا به توافق تجارت آزاد با کشورهای عضو این اتحادیه دست پیدا کند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان