مازاد 60 هزار تنی عرضه در بازار مس در 4 ماه نخست 2020


مازاد عرضه بازار جهانی مس

میزان تولید مس در جهان

تازه ترین آمارهای گروه بین المللی مطالعات مس نشان می دهد بازار جهانی مس در 4 ماه نخست 2020 میلادی با مازاد عرضه 60 هزار تنی روبرو شده است.به گزارش اسکراپ رجیستر، گروه بین المللی مطالعات مس در تازه ترین تحلیل آماری خود اعلام کرد: بازار جهانی مس در 4 ماه نخست 2020 میلادی با مازاد عرضه 60 هزار تنی مواجه بوده است.بر اساس این گزارش با احتساب تغییرات ذخایر انبارهای چین، مازاد عرضه مس در بازارهای جهانی در این مدت به بیش از 100 هزار تن می رسد.

قیمت مس طی ماه های اخیر به واسطه رشد سریع فعالیت های اقتصادی و صنعتی در چین، با افزایش چشمگیری روبرو شده و سریع ترین افزایش قیمت را در بین فلزات اساسی و پایه ثبت کرده است.گروه بین المللی مطالعات مس افزود: میانگین قیمت مس در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل از آن 9.7  درصد افزایش داشته و به بیش از 5742 دلار در هر تن رسیده است. میانگین قیمت هر تن مس از ابتدای سال 2020 تاکنون نیز به 5499 دلار رسیده که نسبت به میانگین سال 2019 با افت 8.3 درصدی روبرو شده است. 

تولید جهانی مس نیز در 4 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر محسوسی نداشته است.تولید کنستانتره مس نیز در این مدت با افت 0.5 درصدی روبرو شده است. شیوع ویروس کرونا موجب شده است تا تولید جهانی معادن مس در ماه آوریل به تنهایی 3.5 درصد کاهش یابد.

پرو دومین تولید کننده بزرگ مس جهان با تاثیرات منفی ناشی از شیوع ویروس کرونا روبرو شده به طوری که تولید مس این کشور در 4 ماه نخست امسال بیش از 17 درصد افت داشته است. تولید مس پرو در ماه آوریل به تنهایی 33 درصد کاهش نشان می دهد.با این حال تولید مس شیلی بزرگترین تولیدکننده جهان با رشد 3.8 درصدی روبرو شده است.تولید مس تصفیه شده در جهان نیز در 4 ماه نخست امسال نسبت به سال قبل تفاوت محسوسی نداشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان